Středeční den byl věnován oslavě Dne Země. Studenti našich prvních ročníků prošli třemi stanovišti, kde se dozvěděli velké množství informací a měli možnost prakticky aplikovat nabyté zkušenosti.

Autor: Mgr. Jana Jiroušková Publikováno 29. 4. 2022 11:13

22. duben je od roku 1970 slaven jako Den Země. Tento den je zaměřen na propagaci a podporu ochrany životního prostředí, jehož nedílnou součástí jsou i stromy.

Více

Autor: Pavel Černý Publikováno 28. 4. 2022 10:28

Soutěž odborných dovedností elektrotechnických škol

Střední škola technická a dopravní Gustava Habrmana Česká Třebová pořádala soutěž odborných dovedností elektrotechnických škol.

Po dvou letech covidových opatření a zákazů se opět začínají pořádat soutěže odborných dovedností a dvě takové, dokonce ve stejný termín, byly uspořádány na Střední škole technické a dopravní v České Třebové. V jedné z nich soutěžili žáci maturitního oboru Mechanik elektrotechnik a ve druhé žáci učebního oboru Elektrikář slaboproud. ...

Více

Autor: Slívko Petr Mgr. Publikováno 25. 3. 2022 12:17

Specializovaná učebna elektrotechniky

Datum konání: 14. 1. 2022

Na českotřebovské Střední škole technické a dopravní Gustava Habrmana byla 14. ledna pro studenty školy slavnostně otevřena nová specializovaná učebna elektrotechniky. Budoucí elektromechanici se zde budou seznamovat s nejnovějšími trendy v oboru.

Více

Autor: Jaroslav Silberník Publikováno 14. 1. 2022 20:20

Florbalový vánočák

Datum konání: 20. 12. 2021

Dne 20. a 21. 12. se uskutečnil již tradiční vánoční florbalový turnaj studentů v kategorii 1. - 2. a  3. - 4. ročník v tělocvičně sportovního areálu Skalka. V kategorii 3. - 4. ročník se zúčastnilo 5 družstev a v kategorii 1. a 2. ročník to bylo 7 družstev, která mezi sebou soupeřila o putovní pohár. Všechna družstva bojovala s obrovským nasazením, chutí po vítězství a v duchu fair - play.

Více

Autor: Mgr. Martin Cedzo Publikováno 22. 12. 2021 11:22

Vánoční badmintonový turnaj

Datum konání: 21. 12. 2021

V úterý 21. 12. 2021 proběhl dívčí turnaj v badmintonu. Turnaje se zúčastnilo 9 děvčat. Děvčata hrála na jeden set do 21, každá s každou. Turnaj byl napínavý až do konce. Vítězkou se nakonec stala Adéla Beranová z I21, která vyhrála nad všemi svými protihráčkami.

Více

Autor: Mgr. Jana Jiroušková Publikováno 21. 12. 2021 14:41

Kybersoutěž 2021

Datum konání: 23. 11. 2021

I v letošním školním roce se zájemci z řad studentů naší školy opět zapojili do 6. ročníku soutěže v kybernetické bezpečnosti.

Více

Autor: Ing. Zdeněk Žaba Publikováno 26. 11. 2021 8:48

Bobřík informatiky 2021

Datum konání: 15. 11. 2021 - 16. 11. 2021

Bobřík informatiky

Ve dnech 15. 11. a 16. 11. se naše škola opět zúčastnila 14. ročníku celostátní soutěže Bobřík informatiky, ve které mají žáci prokázat své dovednosti v oblasti informatického myšlení.

Více

Autor: Ing. Zdeněk Žaba Publikováno 26. 11. 2021 8:35

TECHNOhrátky 2021

Na Střední škole technické a dopravní Gustava Habrmana Česká Třebová se uskutečnil v pořadí již 11. ročník tradiční akce TECHNOhrátky. Na tuto událost se k nám přijeli podívat zájemci ze širokého okolí, především Orlickoústecka a Svitavska.

Více

Autor: Petr Hrdina Publikováno 19. 11. 2021 11:21

Škola doporučená zaměstnavateli 2020/21

Datum konání: 5. 11. 2021

Střední škola technická a dopravní Gustava Habrmana Česká Třebová se stala vítězem ankety Škola doporučená zaměstnavateli v Pardubickém kraji. Ocenění za první místo získala díky hlasování firem a v pátek 5. 11. 2021 jej převzal v pardubickém centru IDEON ředitel školy, pan Jan Kovář.