Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Kybersoutěž 2021

Kybersoutěž 2021Datum konání:
23.11.2021

I v letošním školním roce se zájemci z řad studentů naší školy opět zapojili do 6. ročníku soutěže v kybernetické bezpečnosti. V rámci této soutěže, která je pořádána pod garancí Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) a Pracovní skupiny kybernetické bezpečnosti (AFCEA) ve třech kategoriích (Junioři, Středoškoláci a Vysokoškoláci) soutěží studenti z celé republiky v disciplínách, které se vztahují k rozličným oblastem kybernetické bezpečnosti.

Celkem se do prvního – osvětového kola soutěže zapojilo 10 studentů napříč všemi obory školy. Všichni zúčastnění splnili limit zisku 24 bodů pro postup do druhého – výběrového kola.

V rámci Pardubického kraje se na vynikajícím 2. místě v tomto kole s bodovým ziskem 50 bodů umístil Jan Kulka (I42) a s mírnou bodovou ztrátou za ním na 3. místě Jakub Slanina (I42). Ani ostatní si ale nevedli špatně jak ukazuje historie po druhém kole může být vše jinak.

Do navazujícího druhého kola, které probíhá od 23. 12. 2021 do 30. 1. 2022, a kde studenti řeší praktické úlohy z oblasti kybernetické bezpečnosti, přejeme všem zúčastněným hodně úspěchů a alespoň těm nejlepším opětovný postup do finálového kola. Jak to ale dopadne ukáže teprve čas.