Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Soutěž odborných dovedností elektrotechnických škol

Soutěž odborných dovedností elektrotechnických školPo dvou letech covidových opatření a zákazů se opět začínají pořádat soutěže odborných dovedností a dvě takové, dokonce ve stejný termín, byly uspořádány na Střední škole technické a dopravní v České Třebové. V jedné z nich soutěžili žáci maturitního oboru Mechanik elektrotechnik a ve druhé žáci učebního oboru Elektrikář slaboproud.

První den soutěže stavěli mechanici mikroprocesorem řízenou LED kostku, elektrikáři zase číslicově řízené digitální hodiny. Po sedmi hodinách náročného zapojování, oživování a měření si konečně devatenáct chlapců a jedna dívka mohli trochu odpočinout, aby nasbírali síly na druhý den, kdy se v dopoledních hodinách psaly velmi náročné testy, které komplexně prověřily jejich znalosti. Testy do soutěže přivezl předseda soutěže z Průmyslové střední školy Brno.

Soutěž byla opravdu náročná, ale žáci českotřebovské školy se již tradičně umístili na předních příčkách. Jan Havelka a Jakub Hemerka z mechaniků se umístili na prvních dvou pozicích, čímž si také vysloužili první místo v družstvech. Elektrikářům se podařilo získat druhé a čtvrté místo, a tím i druhé místo v družstvech.

Všichni účastníci soutěže byli odměněni malým dárkem od jednoho ze sponzorů soutěže KYOCERA AVX z Lanškrouna. Dalšími sponzory, kteří také dodali do soutěže hodnotné ceny, byly firmy Fibertex ze Svitav a Elkov Česká Třebová.

Vítězové z prvních dvou pozic obou soutěží postupují do republikového kola s názvem České ručičky.