Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Úspěchy v celorepublikovém finále soutěže kybernetické bezpečnosti

Úspěchy v celorepublikovém finále soutěže kybernetické bezpečnostiDatum konání:
19.5.2022

Jak již bylo prezentováno dříve zde, „kyber tým“ naší školy postoupil do finálového kola soutěže v kybernetické bezpečnosti, a ani v rámci celorepublikového srovnání těch nejlepších z nejlepších studentských kyberbezpečnostních expertů se rozhodně neztratil.

V rámci této soutěže, která je pořádána pod garancí Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) a Pracovní skupiny kybernetické bezpečnosti (AFCEA), ve třech kategoriích (Junioři, Středoškoláci a Vysokoškoláci) soutěží studenti z celé republiky v disciplínách, které se vztahují k rozličným oblastem kybernetické bezpečnosti.

Celá soutěž probíhá tříkolovým způsobem a tři zástupci naší školy se probojovali úspěšně do finálového kola soutěže, které se uskutečnilo 19. 5. 2022 v areálu SIT Port v Plzni.

Na finálové klání nakonec dorazili pouze dva z těchto zástupců, a to Jaroslav Rozlívka (I31) a Jan Pechanec (I42), kteří reprezentovali nejen naši školu, ale jako jediní zástupci, kteří se do finálového klání ze středoškoláků našeho kraje probojovali, reprezentovali i celý Pardubický kraj.

Vlastní finále začínalo soutěží jednotlivců, kde se oba zmínění zástupci naší školy umístili mezi 25 nejlepšími (z celkového počtu 43 soutěžících) a postoupili do druhé - týmové části. Po jejím úspěšném absolvování nakonec Jan Pechanec obsadil nádherné 7. místo a Jaroslav Rozlívka rovněž velmi pěkné 13. místo v rámci středoškoláků celé České republiky.

Oběma gratulujeme k dosaženým výsledům a perfektní reprezentaci školy a do startu jejich kyberbezpečnostní kariéry přejeme hodně dalších úspěchů.

Celkovou výsledkovou listinu je možné najít zde.

Tiskovou zprávu spolu s odkazem na záznam živého vysílání finálového studia soutěže lze najít zde.