Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Studentské firmy na JAF Expo 2022

Studentské firmy na JAF Expo 2022 

Střední škola technická a dopravní Gustava Habrmana Česká Třebová na JA EXPO 2022

 

Od roku 2016 naše škola spolupracuje s organizací JA CZECH. V rámci tohoto projektu se žáci naší školy učí podnikat. Letos vznikly 3 studentské firmy. Firma ecocandle  vyrábí sójové svíčky s dřevěným knotem, aroma vosky a kreativní sady na výrobu svíček. Firma Infiltrated zavedla značku moderního oblečení s QR kódem (mikiny, trička, čepice) a třetí firma Pap Top se snaží zkrotit energetickou krizi a z recyklovaného papíru lisuje brikety.

Všechny tři firmy se účastnily mnoha soutěží, kde sbíraly ocenění za loga nebo netradiční nápad.

Vrcholem klání bylo 7. 4. 2022 JA EXPO v Praze. Této soutěže se zúčastnily všechny tři firmy a jejich stánky by mohly konkurovat skutečným firmám. Pro všechny zúčastněné studenty to byla veliká zkušenost, navázali nová přátelství a svoje projekty mohli představit nejen odborné porotě, ale i významným hostům – např. předsedovi senátu panu Vystrčilovi.

Přestože v tento den nezískali studenti žádné ocenění, jejich výrobky se prodávaly. Pro mladé podnikatele je určitě důležité zjistit, že je o jejich výrobky zájem.

A protože celý den studenti vystupovali jako profesionálové, dostali nabídku na příští rok, aby pomáhali novým firmám v organizaci JA Alumni Czech.

Na své studenty jsem hrdá, protože jejich výsledky, dosažené za necelý rok, jsou neuvěřitelné.

 

Knířová Jaroslava, Ing.