Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Úspěch v 1. kole 7. ročníku kybersoutěže

Úspěch v 1. kole 7. ročníku kybersoutěžeI v letošním školním roce se jako již tradičně zájemci z řad studentů naší školy opět zapojili do v pořadí již 7. ročníku soutěže v kybernetické bezpečnosti. V rámci této soutěže, která je pořádána pod garancí Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) a Pracovní skupiny kybernetické bezpečnosti (AFCEA) ve třech kategoriích (Junioři, Středoškoláci a Vysokoškoláci), soutěží studenti z celé republiky v disciplínách, které se vztahují k rozličným oblastem kybernetické bezpečnosti.

Celkem se do prvního – osvětového kola soutěže zapojilo 25 studentů školy napříč všemi obory a ročníky. Pro letošní rok byl organizátory soutěže stanoven bodový limit pro postup do druhého – výběrového kola soutěže na 30 bodů a tuto hranici se podařilo překonat a do druhého kola postoupilo 16 z nich.

V rámci Pardubického kraje se i přes velkou konkurenci podařilo v tomto kole s bodovým ziskem 56,5 bodu zvítězit Jaroslavovi Žabovi (I11). Ani další soutěžící si ale nevedli vůbec špatně a celkově v TOP 5 Pardubického kraje má naše škola celkem 3 zástupce (vedle již zmíněného vítěze jsou to ještě Vít Růžička (I32) na 4. místě a Vojtěch Dymák (I21) na 5. místě a v TOP 10 celkově 6 zástupců (vedle již jmenovaných je to ještě Jan Pálka (I21) na 6. místě, Jonáš Lazar (I22) na 8. místě a Jaroslav Rozlívka (I41) na 10. místě. Ani ostatní si ale nevedli vůbec špatně jak ukazuje historie, po druhém kole může být vše jinak.

Jaroslav Žaba a Jaroslav Rozlívka se soutěže účastnili již v minulém ročníku a oba své snažení dotáhli až do úspěšného finálového klání, kde skončili mezi 20 nejúspěšnějšími „kyberbezpečnostními experty“ v rámci celé České republiky. Vzhledem k tomu, že v dalším kole mají velkou výhodu ti, kteří již mají nějaké zkušenosti s řešením praktických kyberbezpečnostních úloh, je snahou obou jmenovaných své „know how“ předat i ostatním a případně tak i zvýšit jich šanci na úspěch a postup do finále soutěže a rozšířit tak opět pole „bezpečáků“, po kterých je na trhu práce velký hlad.

Do navazujícího druhého kola soutěže, které probíhá od 23. 12. 2022 do 29. 1. 2023, přejeme všem zúčastněným hodně úspěchů a alespoň těm nejlepším z nich postup do finálového kola, které je samo osobě mocným zážitkem a otevírá mnoho dalších cest a výhod pro další studium nebo pro další působení na trhu práce. Jak to vše dopadne ale ukáže teprve čas.

 

kybersoutez_logo2022Hexa_500x225.jpg

 

Odkaz na video o soutěži:

https://www.youtube.com/watch?v=AvOuaELkdrg&t=6s