Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Mladý talent Pardubického kraje 2022

Mladý talent Pardubického kraje 2022Datum konání:
6.12.2022

Na svátek svatého Mikuláše, 6. 12. 2022, se v nádherně vánočně vyzdobeném pardubickém zámku předávala ocenění Mladý talent Pardubického kraje. SŠTD Gustava Habrmana je pyšná na to, že i letos patřilo jedno z ocenění jejímu studentovi. Tentokrát se jednalo o dopraváka tělem i duší, Jirku Mráze.

Jiří Mráz je momentálně studentem čtvrtého ročníku oboru Ekonomika a provoz dopravy. Ale již ve druhém ročníku se mu podařilo zúčastnit se spolu s týmem dopravní soutěže "Zlepšete dopravu s námi" a s vlastní vizualizací železničního přejezdu získat třetí místo. S tímto projektem se stejnému týmu povedlo postoupit i do celostátního kola soutěže SIR - sociální podnikání. Školní rok završil Jirka ziskem certifikátu podnikatelských dovedností.

Ve třetím ročníku se úspěšně zapojil do studentského programu Správy železnic "NádraŽák", což mu umožnil zejména vynikající školní prospěch. V rámci tohoto programu posléze vypracoval odbornou práci na téma "Lesní hospodářství v návaznosti na ochranu železniční vlakové cesty", kde byl jeho přehled v oboru hodnocen jako nadprůměrný.

Vzhledem ke spolupráci se Správou železnic navíc ve škole od třetího ročníku navštěvuje volitelný předmět "Železniční akademie". V něm pokračuje i během čtvrtého ročníku, jeho cílem je zejména zkouška D-07 pro výkon profese výpravčího.

Jirko, moc gratulujeme, ať se Ti i nadále nejen profesně daří!