Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Truhláři v České Třebové se mohou těšit do nové dílny

Truhláři v České Třebové se mohou těšit do nové dílnyDatum konání:
6.9.2023

Krátce po zahájení nového školního roku jsme ve Střední škole technické a dopravní Gustava Habrmana spustili provoz další modernizované odborné učebny. Na pracovišti Skalka v budově odborného výcviku byla slavnostně otevřena nová truhlářská dílna, která vznikla vzájemnou spoluprací školy a společnosti Umdasch Story Design a.s. Litomyšl.  Slavnostního otevření se zúčastnili zástupci Pardubického kraje, školy a firmy.

Dílna je kompletně vybavena novými hoblicemi, stroji, nářadím a nábytkem. Zároveň proběhla i rekonstrukce elektrické instalace a sociálního zázemí dílny. Rozpočet celého projektu dosáhl částky 900 tis. korun a byl hrazen z prostředků firmy a zřizovatele školy – Pardubického kraje. V nové dílně probíhá výuka 1. a 2. ročníků učebního oboru Truhlář a maturitního oboru Nábytkářství a design interiéru.

Výuka truhlářských oborů a na ni navazující výroba mají v našem regionu dlouholetou tradici, a proto si moc vážíme podpory společnosti Umdasch Story design a.s., jež pomáhá rozvíjet atraktivitu truhlářského řemesla. Můžeme s radostí konstatovat, že tímto společný projekt nekončí, ale pokračuje připravovanými stážemi žáků a učitelů přímo ve výrobních prostorách firmy v Litomyšli.