Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Střední škola technická a dopravní Gustava Habrmana Česká Třebová ve Francii a Anglii

Střední škola technická a dopravní Gustava Habrmana Česká Třebová ve Francii a AngliiDatum konání:
24.6.2023
Datum ukončení:
29.6.2023

V letošním školním roce byl problém sehnat volný termín pro zájezd. Chtěli jsme červen a volný byl pouze poslední týden. Proč tedy ne. Vysvědčení stíháme. Na zájezd se opět přihlásili studenti maturitních i učebních oborů. V sobotu 24. června v odpoledních hodinách jsme se vydali na cestu s CK Barbora Dokoupilová. Zážitků byla spousta a dojmy v nás budou ještě postupně doznívat. 

Druhý den je vždy náročný, protože po noci strávené v autobusu celý den chodíte. Tentokrát jsme naše putování zahájili v Paříži. Metropole nás přivítala slunečným počasím s teplotami kolem 30 stupňů. Plavba lodí po Seině byla prvním zážitkem. Následovala procházka k Notre-Dame, Louvru až k dominantě města. Výstup na Eiffelovu věž byl sportovním výkonem. Večer náš čekal odjezd na ubytování v hotelu F1 v Calais. Následující dopoledne jsme trajektem pokračovali do Velké Británie. Počasí nám stále přálo, a tak fotografie útesů pořízená z trajektu nechybí v albu nikomu. Z Doveru jsme pokračovali do historického města Canterbury, které proslavily Canterburské povídky G. Chaucera. Plavba lodičkou s výkladem byla dalším z mnoha zážitků.

Ubytování v rodinách patří určitě k velkým zážitkům. Poznáte, jak vypadá život v jiných rodinách, než je ta vaše. Ochutnáte místní stravu a hlavně musíte komunikovat.  

Čtvrtý den jsme strávili ve známém přímořském městě Brighton. Hlavními lákadly jsou – procházka po pobřeží, návštěva mola Palace Pier, Sea Life Centre a 162 m vysoká vyhlídková věž British Airways i360. Odpoledne nás autobus zavezl do Eastbourne. Útesy Beachy Head  patří k nejvyšším v Anglii a my pořídili další nádherné fotografie.

Poslední den jsme strávili v Londýně. Využili jsme lodní přepravy po Temži a pozorovali známá místa a památky Londýna z paluby katamaránu Thames Clippers. Čekala nás zajímavá exkurze do minulosti. HMS Belfast byl nejtěžším britským lehkým křižníkem, který se zapojil do bojů druhé světové války. V současné době je zakotven na řece Temži poblíž Tower Bridge a slouží jako muzeum. Následovala procházka Londýnem kolem nejznámějších míst. Den se chýlil ke konci a stejně tak náš pobyt v Anglii. Už nás čekala jen dlouhá cesta domů. Nachodili jsme spousty kilometrů, ale všichni jsme měli v očích spokojený výraz a přání brzy si to zopakovat.