Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Lyžařský kurz – Červenohorské sedlo

Lyžařský kurz – Červenohorské sedloDatum konání:
13.3.2022
Datum ukončení:
18.3.2022

Lyžařský kurz – 3. ročníky – Jeseníky- Červenohorské sedlo

Datum konání: 3. – 18. 3. 2022

Kvůli nepříznivé epidemiologické situaci v loňském roce byl přesunut lyžařský kurz  tehdejších 2. ročníku až na letošní rok. Letos jsme vyzkoušeli nové středisko a to Červenohorské sedlo v Jeseníkách. Celého kurzu se nakonec zúčastnilo 37 žáků ze všech 3. ročníků na Habrmance. Co nám opravdu přálo, bylo nádherné počasí, jenom uprostřed týdne přišla jednodenní oblačnost spojená s mlhou a čerstvě napadeným prašanem. Sjezdovky byly krásně upravené a díky poloze severních svahů zůstaly v dobrém stavu  i do odpoledních hodin.

Celkem se lyžovalo na 3 svazích různých obtížností,  od krásně široké nejsnazší žluté sjezdovky, přes obtížnější modrou až po tu nejprudší a nejnáročnější červenou sjezdovku.

Výcvik probíhal každý den už od 8:30 až do 16:00, samozřejmě s přestávkou na oběd a polední pauzou. Uprostřed týdne, tedy ve středu, se lyžovalo pouze dopoledne a odpoledne byla pro žáky připravena týmová hra založená na hádankách, rébusech a šifrování. Ve středu navečer si mohli  zájemci zajít naproti do hotelového bazénu.

Některé večery probíhaly přednášky např. na téma bezpečnost na horách, skialpinismus a vyhledávání z lavin, což byl také jeden z úkolů během středeční odpolední hry, jiné večery byly volnější a žáci hráli např. stolní hry.

Všichni  žáci se velmi snažili a během týdne se velmi zdokonalili ať už ve sjezdovém lyžování nebo ve snowboardingu. Velmi bych ocenil lyžaře 3. oddílu, kteří stáli na lyžích teprve několikrát v životě (někteří dokonce poprvé v životě) a i přesto už za 2 dny sjížděli sjezdovky bez větších obtíží. Na konci kurzu si mohli všichni žáci  vyzkoušet  snowblady, tedy krátké lyže do 1 m a některým se toto zpestření  opravdu zalíbilo.

Doufám, že  si všichni dobře zalyžovali a strávili  krásný týden na horách. Odvezli si spoustu zážitků, na které budou vzpomínat i za mnoho let. Tímto bych chtěl všem zúčastněným žákům poděkovat za aktivní přístup a celkem slušné chování během celého lyžařského kurzu.

A na úplný závěr bych také chtěl poděkovat kolegům instruktorům Mgr. M. Schwarzbachovi,., Mgr. M. Cedzovi a  Mgr. J. Kovářovi a také kolegyni RNDr. I. Ruličové. Bez jejich odborných rad při samotném výcviku, bez pomoci při organizaci, hrách, dozoru a celkovému kladnému přístupu by se lyžařský výcvik nepodařil. I přes drobné neduhy si myslím, že kurz probíhal v poklidu a je na co vzpomínat.

 

Lyžování zdar neboli skol!

Sepsal vedoucí kurzu Ing. Tomáš Kolomazník