Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Lyžařský kurz - Říčky

Lyžařský kurz - ŘíčkyDatum konání:
25.3.2022

2. lyžařský kurz proběhl od 21. do 25. března 2022 a zúčastnilo se ho 15 studentů ze tříd 2M, 1F1, 1F2 a 1Z. Vzhledem k tomu, že se kvůli covidu a špatným sněhovým podmínkám nemohly uskutečnit plánované kurzy na Pekláku, očekávala jsem velký zájem v učebních oborech, ale nakonec jelo ze všech prvních ročníků pouze 8 učňů, což je opravdu málo.

Počasí bylo tento týden luxusní, celou dobu svítilo sluníčko a bylo nádherné azuro, sněhu byl stále dostatek, akorát bylo velmi teplo, takže se jeho kvalita velmi rychle zhoršovala. I přes to byly sjezdovky každé ráno pěkně upravené a do oběda se dalo velmi slušně lyžovat.

Výcvik probíhal ve stejném režimu jako v lednu, tedy lyžování každý den od rána do odpoledních hodin, v úterý a ve čtvrtek pak byla připravená finská sauna, kde se žáci seznámili s pravidly správného saunování a samozřejmě si všichni saunu prakticky vyzkoušeli. Ve středu jsme byli již tradičně na odpolední procházce. Večer probíhaly přednášky na téma mazání lyží, carving, a bezpečnost na horách. Žáci velmi dobře spolupracovali a snažili se ze všech sil zvládat neposlušné lyže. Pokročilí lyžaři zdokonalili své dovednosti zejména v oblasti carvingového oblouku, začátečníci se naučili bezpečně sjíždět sjezdovku nejprve pluhem, později také smykovým obloukem, 3 žáci jezdili na snowboardu. Díky krásnému počasí jsme si všichni pobyt na horách řádně užili. Jedinou malou kaňkou byla skutečnost, že v tomto období již nejezdil skibus, takže jsme si každý den museli vyšlápnout 1,5 km pěšky do lyžařského střediska a zase zpět na chatu. Lyže se nám vozily, takže jsme tuto procházku hravě zvládli.

Na závěr bych chtěla poděkovat kolegům instruktorům Ing. R. Drymlovi a A. Pechovi za příkladný přístup při nácviku všech dovedností na svahu, pomoc s organizací saunování a se zajištěním bezproblémového průběhu celého kurzu. Na kurzu se nikdo nezranil, studenty jsme přivezli domů celé a v plném počtu, což je vždy ta největší výhra. Všem zúčastněným žákům děkuji za snahu a aktivní přístup při nácviku lyžařských dovedností, a také za slušné chování během celého kurzu.

 

Ing. Petra Antesová, vedoucí kurzu