Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Lyžařský kurz - Jánské Lázně

Lyžařský kurz - Jánské LázněDatum konání:
20.3.2022
Datum ukončení:
25.3.2022

Po dvouleté přestávce způsobené pandemií koronaviru proběhl v týdnu od 20.3. do 25.3.2022 ve známém krkonošském středisku Janské Lázně pravidelný lyžařský kurz, kterého se zúčastnilo celkem 60 žáků druhých ročníků pod vedením 6 instruktorů z řad učitelů školy. Kurz proběhl za ideálních sněhových i klimatických podmínek a za velmi malé přítomnosti lyžující veřejnosti. Po celý týden si žáci mohli užívat lyžování bez fronty u lanovek a vleků, od rána do večera sluncem zalitou oblohu a až nadprůměrné teploty, což mělo částečně vliv na kvalitu sněhu, zejména v odpoledních hodinách. Přesto všichni v pohodě zvládli každodenní náročné lyžování a díky přítomné technice se poté mohli seznámit také s rozborem vlastní jízdy.

Hluboký estetický dojem pak zanechal u všech přítomných i příjemný středeční odpolední pěší výlet z vrcholku Černé hory do Pece pod Sněžkou s překrásnými výhledy na celé východní Krkonoše.

Cíl kurzu byl splněn, žáci se zdokonalili v lyžařských dovednostech, řada z nich poprvé poznala kouzlo lyžování na velkých a upravených sjezdovkách. Strávili společně krásný, i když fyzicky značně náročný týden. 

 

Zapsal

Mgr. Michal Šindelář

vedoucí kurzu