Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > JA Firma - Co jsme, a co jsme dokázali

JA Firma - Co jsme, a co jsme dokázaliCo jsme, a co jsme dokázali, koronavirus, nekoronavirus

Naše JA (Junior Achievement) studentská firma 3DT Print (3DPT), kterou založili studenti 3. ročníku VOŠ a SŠ technická Česká Třebová oboru IT, se zabývá 3D tiskem a zaměřuje se na modely postaviček. Momentálně nabízíme model filmové postavičky Groot z filmu Strážci Galaxie, a také tzv. Litophane, speciálně vytištěnou fotografii 3D tiskárnou viditelnou podsvícením, k dispozici na našich webových stránkách www.3dpt.cz.

Kromě toho, že podnikáme, se zúčastňujeme i všech soutěží vyhlášených JA Czech a slavíme úspěch. V soutěži Top Logo jsme se umístili na 1. místě v Pardubickém kraji. V této soutěži jsme si mohli vyzkoušet návrhy grafického designu a produkci reklamního videa. Naše logo vyjadřuje předmět naší firmy, čímž je 3D tisk. Písmeno T je zkratka pro místo založení firmy, Českou Třebovou.

Přihlásili jsme se i na Veletrh studentských firem (JA Expo), kde jsme v celostátní soutěži vyhráli 3. místo projektu STEM.

Dále se účastníme soutěže SIR (Social Innovation Relay), což je mezinárodní vzdělávací projekt motivující studenty k inovativním podnikatelským projektům konkrétního společenského či sociálního problému, a zde jsme postoupili do finále mezi 10 nejlepších firem ČR.

Mimo to, že se učíme podnikat, myslíme i na druhé, a proto jsme zprostředkovali finanční dar v hodnotě 1500 Kč pro šestnáctiletou mentálně handicapovanou vrstevnici Verunku. Verunka bohužel nemá takové štěstí jako my, nemůže chodit ani do školy. Dar jí vystačí na 10 lekcí rehabilitace hipoterapií. Darovali jsme jí i náš výrobek, který jí udělal radost.

Snažíme se, aby o nás lidé věděli co nejvíce, a působíme na sociálních sítích, v tisku, dokonce i v pardubickém rozhlase a regionální televizi.