Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Úspěch v soutěži na poli kyberbezpečnosti

Úspěch v soutěži na poli kyberbezpečnostiV letošním roce se naše škola poprvé zapojila do soutěže v kybernetické bezpečnosti a hned dosáhla výrazného úspěchu.

V rámci této soutěže, která je pořádána pod garancí Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) a Pracovní skupiny kybernetické bezpečnosti (AFCEA) ve třech kategoriích (Junioři, Středoškoláci a Vysokoškoláci) soutěží studenti z celé republiky v disciplínách, které se vztahují k rozličným oblastem kybernetické bezpečnosti.

V rámci prvního kola se za naši školu do soutěže zapojilo 5 žáků a již z tohoto prvního kola postoupili do navazujícího druhého kola 3 žáci (Vítězslav Bulva (3M), Matěj Smyčka (I41) a Richard Ondrůch (I21), prvně jmenovaný dokonce z 1. místa v Pardubickém kraji).

V tomto druhém kole, ve kterém soutěžilo v kategorii Středoškoláci 455 studentů z celé republiky, se Matej Smyčka (I41) probojoval mezi 36 nejlepších a jako jediný zástupce nejen naší školy ale i celého Pardubického kraje postoupil do finálového klání, které se uskuteční 20. 5. 2021. Držte tedy spolu s námi Matějovi palce ať své již tak úspěšné tažení v této soutěži završí nějakým úspěchem i tomto finálovém kole!