Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Environmentální výchova > Oslavy Dne Země ve Svitavách a v České Třebové

Oslavy Dne Země ve Svitavách a v České TřebovéV rámci oslav Dne Země se naše škola v letošním školním roce zúčastnila dvou akcí.

První akce se uskutečnila 21. dubna 2016 na Základní škole Riegrova ve Svitavách. Zde naši žáci maturitního oboru Operátor dřevařské a nábytkářské výroby propagovali práci se dřevem. Snažili se místním žákům ukázat různé způsoby opracování dřeva a dali jim také možnost, aby si vlastními silami vyrobili dekorační ptačí budku, kterou si jako dárek mohli odnést domů. Mezi další prezentované aktivity patřily skládačky, hlavolamy, dřevěné stavebnice či biohračky. Na této akci naše škola prezentovala také obory Mechanik elektrotechnik a Strojní mechanik.

Druhá akce se konala 4. května 2016 v České Třebové. Vzhledem k nepřízni počasí se veškeré dění odehrálo v prostorách Kulturního centra oproti avizovanému místu konání v parku Javorka. I zde se naše škola prezentovala aktivitami zaměřenými na strom a dřevo, jakožto součást naší Země a přírody. Strom zde byl prezentován na názorné kresbě o fotosyntéze, jako dárce kyslíku a příjemného životního prostředí. Mj. mohli účastníci akce získat poznatky o léčivých účincích stromů nebo se potěšit poezií o přírodě. I zde byly velkou atrakcí pro malé i velké různé skládačky, hlavolamy, stavebnice, nebo ekologické dřevěné hračky, které rozvíjejí technické myšlení, logiku a fantazii. Kdo si nevěděl rady, tomu pomohli naši žáci, kteří studují učební obor Truhlář. Zejména pro ty soutěživější bylo jistě zážitkem složení dřevěného autíčka v co nejkratším čase.

Těší nás, že se obě akce v rámci oslav Dne Země vydařily a že jsme se setkali s pozitivní odezvou zúčastněných. Pro nás byla největší odměnou radost a nadšení dětí, které se našich aktivit zúčastnily.

Fotografie ze Dne Země ve Svitavách:

Fotografie ze Dne Země v České Třebové: