Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Železniční akademie - první zkoušky všeobecné odborné způsobilosti na strojvedoucího

Železniční akademie - první zkoušky všeobecné odborné způsobilosti na strojvedoucíhoŽelezniční akademie - první zkoušky všeobecné odborné způsobilosti úspěšně splněny!

Zkoušky se na Střední škole technické a dopravní Česká Třebová konaly téměř rok poté, co jsme od Drážního úřadu získali akreditaci pro vzdělávání na licenci strojvedoucího. Přihlásilo se šest našich absolventů oboru Elektrotechnika - trakční a výkonové systémy, kteří prošli v rámci povinných i nepovinných předmětů předepsaným vzděláváním. Byl to náš pilotní kurz a jsme moc rádi, že zkušební komise byla s výkony uchazečů spokojena a pět z nich zkoušky úspěšně dokončilo.
Po dosažení dvaceti let věku a splnění zdravotní a psychické způsobilosti mohou naši absolventi - skuteční fandové železnice požádat o vydání licence strojvedoucího a vstoupit do služeb železničních dopravců.
Úspěšným absolventům gratulujeme a velké poděkování patří i našim učitelům a spolupracujícím profesním partnerům. Tento první úspěšný krok je velkým povzbuzením pro pokračování naší Železniční akademie, která se věnuje vzdělávání strojvedoucích a dalších železničních profesí. 
 

Mgr. Jan Kovář

ředitel školy