Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Zásluhou spolupráce mezi školou a firmou byla otevřena nová učebna

Zásluhou spolupráce mezi školou a firmou byla otevřena nová učebnaDatum konání:
30.11.2022

Střední škola technická a dopravní Gustava Habrmana dlouhodobě spolupracuje s firmou Starmon s.r.o., která již více než 30 let působí v oblasti elektrotechniky, zabezpečovacích systémů a řízení železničního provozu. Jedním z výsledků této spolupráce je i ve středu 30. listopadu otevřená elektrotechnická laboratoř, která přináší nový rozměr výuky elektrotechniky ve škole.

Studenti elektrotechnického oboru se zaměřením na internet věcí programují a instalují aktivní prvky Loxone Smart home, učí se řídit osvětlení, stínění, video i audio systémy a postupně přidávají další. Ve svých maturitních projektech kreslí a tisknou ve 3D prostředí, oživují roboty a obsluhují data v cloudu. Dovednosti získané ve výuce pak mohou prakticky vyzkoušet na pracovištích firmy Starmon.

„Vzhledem k tomu, že se jedná o odvětví, které se dynamicky rozvíjí, považujeme spolupráci mezi školou a firmou za základ úspěšného vzdělávání v technických oborech. Finální rozpočet projektu dosahuje bezmála jednoho milionu korun a podíleli se na něm společně zřizovatel školy Pardubický kraj a společnost Starmon,“ uvedl při příležitosti slavnostního otevření nové učebny ředitel školy Jan Kovář.

Kromě pana ředitele byl otevření laboratoře přítomen také radní Pardubického kraje pro školství Josef Kozel, starosta města Česká Třebová Zdeněk Řehák, ředitel společnosti Starmon Jaroslav Mládek, jednatelé Jan Šichan, Vladimír Štorek a další společníci a zaměstnanci společnosti. Ředitel školy na závěr představil další možnosti rozvoje polytechnických laboratoří a spolupráce s firmami v regionu pro rok 2023.