Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Počtáři SŠTD GH Česká Třebová na matematické soutěži

Počtáři SŠTD GH Česká Třebová na matematické soutěžiDatum konání:
24.3.2023

Ve středu 29. března 2023 se nejlepší počtáři Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana Česká Třebová zúčastnili 38. kola regionální matematické soutěže v Ústí nad Orlicí. Svého zástupce měly kategorie jak učebních, tak i studijních oborů.

V kategoriích studijních oborů se nejlepším matematickým borcem stal Vladimír Glac, žák 1. ročníku oboru Elektrotechnika, který ve své kategorii S1 získal 1. místo. V kategorii S2 se na 8. místě umístil Samuel Krulich, který studuje 2. ročník oboru Provoz a ekonomika dopravy, a 5. místo v kategorii S4 vybojoval Josef Švanda, žák 4. ročníku oboru Elektrotechnika.

Mezi nejlepší žáky učebních oborů patří elektrikáři Jiří Ročeň a Miroslav Cvejn, kteří oba získali krásné 4. místo v kategoriích U1 a U2.

24. března 2023 se skupina žáků v obdobném složení zúčastnila i celostátního kola v Litomyšli. Výsledky z této soutěže, které budou zveřejněny teprve na přelomu dubna a května, zatím s napětím očekáváme.

Všem chlapcům, kteří se soutěžních klání zúčastnili, děkujeme a věříme, že matematika i nadále zůstane jejich oblíbenou disciplínou.