Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Návštěva Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice

Návštěva Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity PardubiceDatum konání:
6.12.2023

Ve středu 6. prosince navštívili čtvrťáci oboru Provoz a ekonomika dopravy pardubickou Dopravní fakultu Jana Pernera.

Maturita se pomalu blíží a studenti závěrečných ročníků již řeší, co dále. Nejeden z nich zkusí pokračovat v nabývání teoretických znalostí při studiu vysoké školy. Přirozenou volbou by v tom případě byla některá z dopravních fakult, které v Česku působí při Univerzitě Pardubice, naší partnerské škole, a při ČVUT v Praze. Kromě toho máme ještě nedaleko za hranicemi stejně zaměřené fakulty v Drážďanech a Žilině. O Drážďany mezi čtvrťáky bohužel zájem nebyl, avšak Pardubice, Praha i Žilina jsou v jejich hledáčku, a proto jsme tyto fakulty oslovili, zda by budoucím maturantům mohly představit možnosti jejich dalšího studia. První na řadě tedy byly nejbližší Pardubice.

Po přednášce studijních referentek, které charakterizovaly jednotlivé obory, nastínily průběh i předpověděly výsledky přijímacího řízení následovala prohlídka dvou dopravních sálů, kterými nás provedli zdejší odborníci, Ing. Tomáš Hodr a doc. Ing. Petr Nachtigall, Ph.D. Čtvrťáci si vyzkoušeli obsluhu SZZ a TZZ, nejprve se staršími zařízeními na modelovém kolejišti, poté s nejmodernějším systémem, včetně technologie ASVC, na trati Plzeň – Cheb, avšak pouze virtuálně. Stejná skupina již měla podobnou zkušenost z CDP Praha, kde obsluhovali trať Praha-Libeň – Kolín a ještě je čeká některý z moravských koridorových úseků koncem ledna v Přerově.

Celá návštěva tak byla nejen přínosná co do poskytnutí praktických informací, ale také poučná v rámci přípravy k maturitě, a navíc ještě zábavná.

Děkujeme DFJP UPCE za velmi vstřícný přístup ke svým pravděpodobně budoucím studentům.