Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Naši studenti úspěšní v programování

Naši studenti úspěšní v programováníDatum konání:
31.3.2023
Datum ukončení:
1.4.2023

Úspěch našich programátorů v grandfinále soutěže Tour de App

Datum konání: 31. 3. 2023 a 1. 4. 2023

Ve dnech 31. 3. a 1. 4. 2023 proběhlo na fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně finálové klání nejúspěšnějších programátorských týmů v zemi.

Řeč je o grandfinále soutěže Tour de App, kde se studenti jednak učí a zároveň vzájemně poměřují své síly v oblasti vývoje aplikací a řízení projektů. Celá soutěž probíhala od listopadu 2022 on-line a studenti absolvovali řadu webinářů, kde je vždy odborníci v daných oblastech seznamovali s postupy, jak takový náročný úkol zvládnout. Současně probíhala komunikace se „zákazníkem“ z řad organizátorů soutěže, aby si ujasnili, jak má daná soutěžní aplikace vlastně fungovat. Pro řešení zapeklitých programátorských oříšků měli k dispozici vždy i svého mentora, se kterým mohli tyto problémy konzultovat.

Celkově se do celé soutěže zapojilo více než 60 programátorských týmů z celé republiky a naše škola měla v ohni čtyři želízka. Jednotlivými koly soutěže se do celkového grandfinále nakonec probojovalo celkem 24 týmů a naši školu v tomto grandfinále reprezentovaly tři týmy. Jednalo se o tým !=Ajťáci ve složení Jakub Kristl (I41), Jan Málek (I42) a Jan Černohous (I41), tým Ghosts ve složení Vojtěch Tmej (I21) a Bohdana Lovska (I21) a tým MiMo ve složení Michal Daněček (I12) a Ondřej Motl (I12).

V rámci grandfinálového klání měly týmy za úkol během pěti hodin navrhnout a naprogramovat aplikaci pro práci s digitálními „lepicími papírky“ na poznámky, které budou umísťovány na virtuální nástěnku. Následující den pak probíhala příprava pro prezentování této aplikace ostatním, ale především odborné porotě. Po celkovém posouzení jak aplikací, tak i předvedených prezentací nakonec náš tým Ghosts (Vojtěch Tmej, Bohdana Lovska) obsadil krásné 5. místo.

Ani ostatním se ale nevedlo vůbec špatně a ze soutěže si odnesli řadu cenných zkušeností. Všem zúčastněným k dosaženým výsledkům upřímně gratulujeme.

 

Fotogalerie ze soutěže