Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Naši programátoři se neztratí…

Naši programátoři se neztratí…Datum konání:
22.3.2024
Datum ukončení:
23.3.2024

Ve dnech 22. 3. až 24. 3. 2024 proběhl na fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně v pořadí již druhý ročník finálového klání soutěže nejúspěšnějších programátorských týmů v zemi.

Řeč je o grandfinále soutěže Tour de App, kde se studenti jednak učí a zároveň vzájemně poměřují své síly v oblasti vývoje aplikací a řízení projektů. Celá soutěž probíhala od listopadu 2023 on-line a studenti absolvovali řadu webinářů, kde je vždy odborníci v daných oblastech seznamovali s postupy, jak takový náročný úkol zvládnout. Současně probíhala komunikace se „zákazníkem“ z řad organizátorů soutěže, aby si ujasnili, jak má daná soutěžní aplikace vlastně fungovat. Pro řešení zapeklitých programátorských oříšků měli k dispozici vždy i svého mentora, se kterým mohli tyto problémy konzultovat.

Celkově se do celé soutěže zapojilo opět několik desítek programátorských týmů z celé republiky a naše škola měla celkově v ohni čtyři želízka. Jednotlivými koly soutěže se do celkového grandfinále nakonec probojovalo celkem 24 týmů a naši školu v tomto grandfinále reprezentovaly tentokrát dva týmy. Jednalo se o tým MyNecoChceme ve složení Matyáš Klimeš (I21), Adam Macháček (I21) a Štěpán Helbich (I21) a již známý tým Ghosts v inovovaném složení Vojtěch Tmej (I31), Ondřej Böhm (I31) a Ondřej Motl (I22).

V rámci grandfinálového klání měly týmy za úkol navrhnout a naprogramovat aplikaci dle daného zadání a během této činnosti měly opět možnost projekt konzultovat se „zákazníkem“ a s mentory. Závěrečným, ale neméně důležitým úkolem bylo svůj projekt prezentovat odborné porotě.

Po celkovém posouzení jak aplikací, tak i předvedených prezentací obsadil náš tým MyNecoChceme (Matyáš Klimeš, Adam Macháček, Štěpán Helbich) celkově velmi pěkné 7. místo.

Ani týmu Ghosts, který skončil celkově na 16. místě, se ale nevedlo vůbec špatně a i oni si ze soutěže odnesli řadu cenných zkušeností. Všem zúčastněným k dosaženým výsledkům upřímně gratulujeme.

 

Fotogalerie ze soutěže