Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > LYŽAŘSKÝ VÝCVIKOVÝ KURZ D2 a E2

LYŽAŘSKÝ VÝCVIKOVÝ KURZ D2 a E2Datum konání:
27.2.2023
Datum ukončení:
3.3.2023

V týdnu od 27. 2. 2023 do 3. 3. 2023 se žáci naší školy účastnili lyžařského výcviku v oblasti Králického Sněžníku – ve Ski-areálu Hynčice pod Sušinou. Zde byli studenti ubytováni (Stará škola a Penzion Pod Zvonem) a měli zabezpečenou plnou penzi. Lyžařského výcviku se zúčastnilo 52 studentů a 6 vyučujících – instruktorů.

Sněhové podmínky sice nebyly ideální, ale slunce svítilo po celý týden. Pětidenní výcvik běžel podle plánu každý den, stejně tak i večerní vzdělávací a kulturní aktivity.

A jak to šlo?

Účastníci lyžařského kurzu byli předem rozděleni do několika družstev – na základě vlastního hodnocení svých lyžařských schopností a dovedností, což bylo následně upraveno přímo na svahu v první den výcviku. Kurz probíhal od pondělí do pátku, přičemž začátečníci postupně zvládali základní techniky lyžování a pokročilí lyžaři si je zase zdokonalovali. Bylo pamatováno i na odpočinek – v odpočinkovém odpoledni se například organizovala soutěž pětičlenných družstev, které plnily úkoly typu hledání a vykopání zavaleného v lavině, orientační běh, předání zprávy signalizací, pletení copu, či luštění šifry. Večery byly vyplněny přednáškami s horskou problematikou – jako například bezpečnost na sjezdovkách, technika lyžování, lyžařská výzbroj a výstroj, skitouring, mazání „běžek a sjezdovek“, oblékání do hor apod., a taktéž rozborem videa lyžařských dovedností z výcvikového dne s vlastní korekcí chyb. A navíc byla i soutěž! Hobby závod lyžařů a snowboardistů s odměnou pro vítěze.

Všichni si lyžařský kurz náležitě užili. Nálada byla výborná. Atmosféra příjemná a pohodová. Instruktoři skvělí. A žáci? Ti se vrátili z kurzu unavení, ale plní zážitků a dojmů. Byl to vydařený týden!