Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Lyžařský kurz Říčky 2022

Lyžařský kurz Říčky 2022Datum konání:
17.1.2022

I přes všechny obtíže způsobené covidem a karanténami jsme po roční nucené pauze připravili pro žáky 1. a 2. ročníků areálu Skalka lyžařský kurz. Opět jsme se ubytovali na chatě Karosa v krásném prostředí lyžařského areálu Říčky v Orlických horách. Kurz proběhl od 17. do 21. ledna a zúčastnilo se ho 34 studentů a 3 studentky ze tříd 1M, 1N, 2N a 2M.

            Počasí nám tento rok opět vyšlo parádně, byl to zatím nejlepší týden v letošní zimě. Sice se nám vystřídalo husté sněžení s mlhou a silným větrem, ale častěji svítilo sluníčko. Celý týden bylo lehce pod nulou, sněhu bylo dost a sjezdovky byly pěkně upravené, takže jsme si dobře zalyžovali. Jediným nedostatkem byla zavřená černá sjezdovka, kde se od úterka konaly nejdříve republikové a posléze mezinárodní mládežnické závody.

Výcvik probíhal každý den od rána do odpoledních hodin, v úterý a ve čtvrtek pak byla připravená finská sauna, kde se žáci seznámili s pravidly správného saunování a samozřejmě si všichni saunu prakticky vyzkoušeli. Ve středu jsme byli již tradičně na odpolední procházce, která byla tentokrát zpestřena možností prakticky si vyzkoušet zařízení na hledání lidí zapadlých pod lavinou. Večer probíhaly přednášky na téma mazání lyží, carving, bezpečnost na horách a skialpinismus. Žáci velmi dobře spolupracovali a snažili se ze všech sil zvládat neposlušné lyže. Pokročilí lyžaři zdokonalili své dovednosti zejména v oblasti carvingového oblouku, začátečníci se naučili bezpečně sjíždět sjezdovku nejprve pluhem, později také smykovým obloukem. Každé družstvo mělo v rámci výcviku možnost vyzkoušet si snowblady, které jsme pro žáky za tímto účelem zakoupili, a zejména u pokročilých lyžařů se možnost testování snowbladů setkalo s velmi kladným ohlasem. Kdo měl s sebou snowboard, mohl se některé dny vyřádit na „prkně“, takže věříme, že se nikdo nenudil a všichni si pobyt na horách užili.

            Na závěr bych chtěla poděkovat kolegům instruktorům Ing. R. Drymlovi, Ing. M. Koutníkovi a Mgr. M. Cedzovi za příkladný přístup při nácviku všech dovedností na svahu, pomoc s organizací saunování a se zajištěním bezproblémového průběhu celého kurzu. Na kurzu se nikdo nezranil, studenty jsme přivezli domů celé a v plném počtu, což je vždy ta největší výhra. Všem zúčastněným žákům děkuji za snahu a aktivní přístup při nácviku lyžařských dovedností, které snad využijí i v budoucnu, a také za slušné chování během celého kurzu.

Lyžařský kurz Říčky 2022
Lyžařský kurz Říčky 2022
Lyžařský kurz Říčky 2022
Lyžařský kurz Říčky 2022