Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Lyžařský kurz Kralický Sněžník - Stříbrnice

Lyžařský kurz Kralický Sněžník - StříbrniceDatum konání:
20.3.2023
Datum ukončení:
24.3.2023

Letos se lyžařský kurz prvních ročníků z areálu Skalka konal ve středisku Kraličák v pohoří Kralického Sněžníku. Celého kurzu se zúčastnilo 46 žáků z 1. ročníků na Skalce. Sněhové podmínky nám letos moc nepřály, sněhu bylo málo, byl mokrý a rychle tál. I přesto se dalo hlavně dopoledne lyžovat a bylo to prostě jarní lyžování. Sjezdovky jezdily pouze dvě, ale nahoru na kopec nás vyvezla velmi moderní a nová šestimístná sedačka.

Celkem se tedy lyžovalo na dvou svazích různých obtížností – na široké snazší červené sjezdovce a obtížnější černé sjezdovce.

Výcvik probíhal v pondělí a v úterý od 8:30 až do 16:00, samozřejmě s přestávkou na oběd a polední pauzou. Ve středu se lyžovalo pouze dopoledne a odpoledne se žáci prošli na nedalekou chatu Návrší. Také ve čtvrtek se kvůli špatným sněhovým podmínkám lyžovalo pouze dopoledne a odpoledne se šlo na nedalekou rozhlednu a prozkoumat celý areál Kraličák.

V pondělí večer probíhala velmi zajímavá a pěkná přednáška na téma zásady oblékání na horách. Také ve středu byla přednáška, tentokrát na téma typy lyží, bezpečnost na horách, skialpinismus a vyhledávání v lavinách.

V úterý a ve čtvrtek mohli jít žáci do wellness, které bylo součástí penzionu. Vedle klasické finské sauny a vířivky bylo určitě pro některé žáky nezapomenutelným zážitkem ochlazení v nedalekém potoce.

Všichni  žáci se velmi snažili a během týdne se velmi zdokonalili, ať už ve sjezdovém lyžování nebo ve snowboardingu. Velmi bych ocenil lyžaře 3. oddílu, kteří stáli na lyžích teprve několikrát v životě (někteří dokonce poprvé v životě), a přesto kopec v pohodě sjížděli. Také bych ocenil začínající snowboardisty.

Doufám, že si všichni, i přes špatné sněhové podmínky, dobře zalyžovali a strávili krásný týden na horách. Odvezli si spoustu zážitků, na které budou vzpomínat i za mnoho let. Tímto bych chtěl všem zúčastněným žákům poděkovat za aktivní přístup a velmi slušné chování během celého lyžařského kurzu.

A na úplný závěr bych také chtěl poděkovat kolegům instruktorům Mgr. M. Schwarzbachovi, Mgr. M. Cedzovi a Mgr. E. Kolářové. Bez jejich odborných rad při samotném výcviku, bez pomoci při organizaci, dozoru a celkového kladného přístupu by se lyžařský výcvik nepodařil. I přes špatné sněhové podmínky a určité drobné problémy si myslím, že kurz probíhal v poklidu a je na co vzpomínat.

 Lyžování zdar!

Sepsal vedoucí kurzu Ing. Tomáš Kolomazník