Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Letní sportovní kurzy 2022 – areál Skalka

Letní sportovní kurzy 2022 – areál SkalkaDatum konání:
6.6.2022
Datum ukončení:
17.6.2022

Během měsíce června jsme pro žáky ze Skalky uspořádali dva běhy sportovních kurzů. První byl v termínu 6. – 10. 6. 2022 a zúčastnilo se ho 49 žáků ze tříd 2M, 2N, 2F2, 2Z, druhý kurz byl o týden později, tedy 13. – 17. 6. 2022 a zúčastnilo se ho 48 žáků ze tříd 3M, 3N, 2F1 a 2T, což byla velmi slušná účast, v podstatě jeli skoro všichni, kteří nebyli v té době zranění nebo akutně nemocní. Kurz jsme pořádali tradičně v krásném prostředí Pastvinské přehrady, ubytováni jsme byli v chatkách v autokempu Šlechtův palouk.

Během kurzu absolvovali žáci kromě cyklistiky také vodácký výcvik na kánoích a kajakách, naučili se orientovat v terénu pomocí buzoly a mapy pro orientační běh, absolvovali závod v orientačním běhu a vyzkoušeli si střelbu ze vzduchovky. Ve volném čase si mohli zahrát různé míčové hry, zaplavat si v přehradě nebo si udělat táborák. V rámci celodenního cyklistického výletu absolvovali žáci elektro oborů exkurzi v malé vodní elektrárně v Liticích, pro truhlářské obory jsme zajistili exkurzi v truhlárně v Orličkách.

Tento rok jsme pro zájemce nově zavedli ranní koupání (otužování) ještě před snídaní.

Počasí bylo tento rok jako na houpačce, oba dva týdny střídavě pršelo a svítilo sluníčko, ve druhém běhu bylo celkem vedro, takže se dalo koupat, což bylo po celodenní fyzické aktivitě příjemné.

Na závěr bych chtěla poděkovat kolegům L. Kolářovi, R. Drymlovi, T. Kolomazníkovi, M.. Čáslavskému, M. Schwarzbachovi, T. Pecháčkovi, L. Poulovi a J. Hantlovi, kteří se mnou kurzy absolvovali a podíleli se na jejich zdárném průběhu. Moc si jejich nelehké práce vážím a doufám, že v příštím roce s námi opět na kurzy pojedou.