Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Akreditace pro program ERASMUS +

Akreditace pro program ERASMUS +Střední škola technická a dopravní Gustava Habrmana Česká Třebová se zařadila mezi školy akreditované pro program ERASMUS+.
Žádost jsme podali v minulém roce a byla úspěšná. V praxi to znamená, že můžeme každoročně ve zjednodušené formě podávat žádosti o studijní pobyty či pracovní stáže našich studentů i pedagogů.


V roce 2019 vyjela poprvé skupina žáků naší školy s pedagogickým doprovodem na pracovní stáž do zahraničí. Studenti oboru Provoz a ekonomika dopravy a vyššího studia oboru Logistika a management vycestovali na dva týdny do Barcelony. Pobyt byl kompletně financován z evropských fondů a jeho cílem bylo zprostředkovat žákům zahraniční praxi a posílit jejich jazykové schopnosti.

Stáž byla hodnocena velmi pozitivně, na další roky nám ale podobné aktivity zkomplikoval Covid. Momentálně věříme, že tato krize je již za námi a akreditace nám pomůže, abychom co největšímu počtu našich studentů maturitních i učňovských oborů, ale také pedagogům umožnili získat zahraniční zkušenosti.