Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Projekty > Program Leonardo da Vinci - pilotní projekt

Program Leonardo da Vinci - pilotní projektVyšší odborná škola a Střední odborná škola Gustava Habrmana realizuje od roku 1992 vyšší odborné studium oboru logistika a management. Jeho obsah byl připraven v těsné spolupráci s holandskými odborníky a součástí studia je i čtyřměsíční souvislá praxe v podnikové sféře.

Mezinárodní charakter logistiky, rozšiřující se obchodní kontakty našich firem se zahraničními partnery a perspektivní vstup České republiky do EU, to vše vede k nutnosti neustále se seznamovat s novými trendy v logistice a v činnostech, které logistika pokrývá, zároveň se projevuje nutnost zvládnout odbornou angličtinu jako základní komunikační prostředek v profesní sféře. Všechny tyto důvody vedly VOŠ a SOŠ Gustava Habrmana k vytvoření mezinárodního partnerství institucí na bázi programu Leonardo da Vinci,  jehož cílem bylo vytvoření studijního materiálu podporujícího jazykové vzdělání studentů, učitelů a pracovníků, jejichž profesním zájmem je právě obor logistiky. Na projektu spolupracovaly vzdělávací instituce z České republiky, Nizozemí, Belgie a Velké Británie, dále pak firmy z Řecka a Španělska.

Finálním produktem je CD-ROM, obsahující moduly – odborné statě v anglickém jazyce
z následujících oblastí:

  • Dopravní logistika – zaměření na dopravu železniční, námořní, silniční, leteckou a pojištění.
  • Základy výrobní logistiky

Jednotlivé moduly jsou doplněny obrazovým materiálem a na konci určitých celků jsou krátké testy s možností vyhodnocení správnosti odpovědí. CD – ROM ve finální verzi dále obsahuje vybrané odborné termíny s jejich výkladem v anglickém jazyce a překladem do jazyka českého.