Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Projekty > Plán udržitelnosti – VOŠ a SŠT Česká Třebová

Plán udržitelnosti – VOŠ a SŠT Česká TřebováLogo

Kroužky pro ZŠ

Mgr. Radim Němec – kroužek Robotika

Žáci využívají moderní stavebnice LEGO MINDSTORMS Education EV3 a Fischertechnik k řešení technických problémů současné robotiky a automatizace. Seznamují se s různými typy senzorů a jejich užití. Na modelových příkladech se učí hledat alternativní řešení technických problémů. Realizují vlastní návrhy řízení a konstrukce zařízení. Učí se týmové práci, sdílení myšlenek a diskuzi. Rozvíjejí komunikativní dovednosti při řešení praktických úloh.

Jaroslav Hlaváček, DiS – kroužek Elektrotechnika-hrátky s elektronikou

Cílem kroužku je zájemce seznámit se základními elektronickými součástkami a jejich funkci a vlastnosti ověřit v jednoduchých funkčních obvodech. Praktická jednoduchá zapojení jsou realizovaná pomocí stavebnic Boffin 750.

Kroužky pro SŠ

Lukáš Langr - programování mikroprocesorů v praxi a elektronika

Kroužek má za úkol naučit základům programování v oblasti jednočipových procesorů řady ATMEL. Začínáme ukázkou programovacích jazyků, vnitřní strukturou procesorů, a programátory připojitelné k počítači. Pro jednoduchost začínáme od rozsvícení žárovky až po složitější aplikace. Všechny napsané programy lze okamžitě otestovat na vývojovém poli, kde jsou všechny potřebné komponenty rozmístěny.

Mgr. Petr Slívko – kroužek síťových technologií 1

Technologie počítačových sítí podle metodiky Cisco. Teorie sítí, tvorba a konfigurace sítí, praktické zapojování a konfigurace routerů, switchů, počítačů. Kroužek je určen pro žáky středních škol.

Mgr. Ondřej Marko – kroužek Hardware

Cílem kroužku hardware – stavba pc je seznámit žáky s architekturou počítače, s principy fungování jednotlivých komponent počítače a jejich vzájemným propojením. Žák se naučí navrhovat a sestavovat osobní počítače s ohledem k požadovanému účelu jejich použití, diagnostikovat druh hardwarových komponent a jejich případné chyby. Bude schopen připojit periferní zařízení k počítači, udržovat je v provozuschopném stavu, doplňovat spotřební materiál, provádět servis a drobné opravy.

Další klíčové aktivity

KA7

  • Exkurze na ČVUT Praha, návštěva odborné učebny - dopravního sálu (prosinec 2017) Ing. Valentová

KA10

  • Interaktivní expozice Dlouhé stráně (říjen 2017) Ing. Kubišta
  • Interaktivní expozice – Úžasný svět techniky Ostrava (listopad 2017) Mgr. Duchoslavová

KA15

  • Exkurze do firmy Pars Nova Šumperk (prosinec 2017) Ing. Kubišta
  • Exkurze do firmy OEZ Siemens Letohrad (září 2017) Ing. Kubišta
  • Exkurze do firmy EŽ Praha, pracoviště Česká Třebová (říjen 2017) Ing. Horák

Mgr. Jan Kovář