Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Zúčastnili jsme se 10. ročníku odborného setkání ŽELEZNICE PARDUBICE

Zúčastnili jsme se 10. ročníku odborného setkání ŽELEZNICE PARDUBICEDatum konání:
11.4.2024

Nevšední zážitek pro žáky naší školy

Ve čtvrtek 11. 4. 2024 se v Aule A1 Univerzity Pardubice konal STUDENTSKÝ VELETRH 2024, který je součástí 10. ročníku odborného setkání ŽELEZNICE PARDUBICE a je

realizován ve spolupráci s Dopravní fakultou Jana Pernera a Fakultou dopravní ČVUT. Celá akce proběhla pod záštitou poslance Poslanecké sněmovny PČR Martina Kolovratníka.

Témata konference jako Železniční technologie budoucnosti, Moderní železnice či Vysokorychlostní výhybky zaujala naši výpravu zastoupenou třídami 3M1, 3M2 a E2 a několika dalšími nadšenci z ostatních tříd. Jedním z nejatraktivnějších bodů programu konference byla přednáška Petra Máry na téma AI – Jak poslední vynález lidstva ovlivní železnici? Tento český influencer, podcaster, youtuber a technologický evangelista a optimista, který se zaměřuje na technologické novinky a produkty firmy Apple, dokázal naplnit univerzitní aulu k prasknutí. Také další přednášky byly poutavé, např. téma Starmon = Moderní železnice, Vysokorychlostní výhybky z produkce DT Prostějov či Proč studovat dopravní stavby. Paralelně s přednáškami mohli studenti projít veletržními stánky firem prezentujících své produkty a představujících svou činnost i s praktickými ukázkami.

Setkání odborníků, železničářů, politiků a nadšenců bylo inspirativní a pro naše studenty jistě motivující.