Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Vítězství v Hradci Králové

Vítězství v Hradci KrálovéDatum konání:
19.2.2024
Datum ukončení:
20.2.2024

Žáci dvanácti středních škol, od Prahy přes Brno až po Valašské Meziříčí, se setkali ve dnech 19. – 20. února 2024 ve Střední průmyslové škole, Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Hradební v Hradci Králové, aby poměřili svoje síly v dovednostech a vědomostech v oboru Elektrikář silnoproud.

Od rána 23 chlapců a jedna dívka vrtali, sekali, sádrovali a zapojovali domovní elektrické instalace, u kterých se hodnotila nejen samotná funkce, ale i estetika a na milimetry přesně uložené instalační krabičky ve vytvořených otvorech v ytongových příčkách. Tato úloha měla co nejvíce prověřit schopnosti pracovat v reálných podmínkách na stavbě nebo při rekonstrukci elektrických instalací. Po obědě se zapojovaly stykače, motory a další elektrotechnické prvky tak, abychom mohli pohodlně řídit směr a otáčky motoru podle požadavků uživatele. A po té už byl čas na večeři a odpočinek na další den, který pokračoval náročným testem, který prověřil teoretické vědomosti z oblasti elektrotechniky, bezpečnosti a první pomoci. Součástí byly i otázky, které se neobešly bez složitějších výpočtů. Jsme na soutěži těch nejlepších a tomu musí odpovídat i náročnost soutěže.

Žáci Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana z České Třebové Marcel Matovič a Tomáš Kužílek vybojovali první a čtvrté místo v jednotlivcích a první místo v družstvech. Marcel se zúčastní koncem dubna republikové soutěže České ručičky.