Úvod > Škola > Život ve škole > Turnaj tříd v malé kopané

Turnaj tříd v malé kopané

Datum konání:
29.9.2021

Ve středu 29.9.2021 se po roční odmlce způsobené koronavirovou epidemií opět mohl uskutečnit pro naše žáky oblíbený fotbalový turnaj o putovní pohár přeborníka školy. Lítá zápolení nejen s „kulatým nesmyslem“, ale také často sám se sebou, se odehrála na hřišti s umělým povrchem v areálu sousední Základní školy Habrmanova a zúčastnily se jich třídní týmy ze SŠTD z areálu Habrmanova. Turnaj byl zorganizován pro dvě věkové kategorie. Mladší kategorii vytvořili žáci 1. -2. ročníků a k naší velké spokojenosti se přihlásilo všech osm tříd. Starší ročníky (3. – 4.) se však patrně zalekly výzvy ukázat své sportovní umění po pandemii a k turnaji jich nastoupilo pouze pět. Tomuto počtu byl přizpůsoben také systém turnaje. Zatímco mladší ročníky byly nalosovány do dvou čtyřčlenných skupin, ve kterých se týmy utkaly každý s každým navzájem, a podle umístění ve skupině svedly na závěr nelítostný souboj o konečné umístění, mužstva starších ročníků vytvořila jednu pětičlennou skupinu a v ní změřila síly se všemi ostatními týmy.

Vítězi turnaje v mladší kategorii se zcela po zásluze stali žáci třídy E1 finálovou výhrou nad soupeřem z I12 v poměru 2 : 0. V souboji o třetí místo byli pak úspěšnější fotbalisté z I21, když přehráli třídu I22 jen velmi těsně 1 : 0.

Ve starší kategorii došlo k velkému překvapení, když velcí favorité a obhájci vítězství z D4 nezvládli svůj přímý duel s nadšeně bojujícím týmem z E3 a podlehli mu zcela jednoznačně 0 : 4. Tímto debaklem tak otevřeli cestu k nečekanému, ale naprosto zaslouženému vítězství v turnaji právě poctivě bojujícímu týmu E3. Třetí místo obsadil částečně oslabený tým z I32.

Oba vítězné týmy převzaly krásné putovní poháry, které se na celý rok stanou ozdobou vitríny se sportovními úspěchy. A úspěšné týmy na 1. -3. místě také obdržely diplomy pro výzdobu nástěnky ve  svých třídách.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem aktérům turnaje za nadšení a elán, se kterým se v rámci jednotlivých zápasů prezentovali, a také za slušné a bezproblémové vystupování nejen na hřišti, ale také mimo něj. Všichni už se těšíme na příští ročník.