Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Studenti SŠTD na soutěži T-PROFI stříbrní

Studenti SŠTD na soutěži T-PROFI stříbrníDatum konání:
31.1.2024

V úterý 30. 01. 2024 se konal osmý ročník krajského kola odborné metodické soutěže Talenty pro firmy T-PROFI. Tento ročník se uskutečnil ve společenském sále Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana v budově Skalka v České Třebové.

Soutěž je určena pro žáky základních a středních škol, kteří mohli prokázat svou manuální zručnost a technické myšlení v oblastech mechaniky a elektrotechniky. Pod vedením odborníků z firem soutěžní týmy společně plnily zadané úkoly s využitím polytechnické stavebnice Merkur. Cílem této akce bylo podpořit vzdělávání pro praxi, prohloubit praktické dovednosti a propagovat spolupráci mezi zaměstnavateli a školami.

Zástupci pěti firem vytvořili soutěžní týmy s žáky středních a základních škol. Jejich úkolem bylo v daném časovém limitu sestavit funkční model robotického auta mCar 01 na platformě Micro:Bit s využitím polytechnické stavebnice, které bylo možné řídit a programovat přímo pomocí mobilního telefonu. 

Akci Talenty pro firmy T-PROFI zaštítila krajská Hospodářská komora Pardubického kraje.

Koncept soutěže připravuje již tradičně Hospodářská komora České republiky s cílem podpořit praktickou část odborného vzdělávání. Model letošních krajských kol připravil Ing. Boris Šraut z ČVUT.

Vítězný tým krajského kola postupuje do osmého národního finále, které se uskuteční v červnu 2024 v Praze.

Na základě dosažených výsledků se týmy umístily následovně:

  1. Era a.s. Pardubice, SPŠE a VOŠ Pardubice a ZŠ Polabiny Pardubice;
  2. STARMON s.r.o. Choceň, SŠ technická a dopravní Gustava Habrmana Česká Třebová a ZŠ Habrmanova Česká Třebová;
  3. OEZ s.r.o. Letohrad, PSŠ Letohrad a ZŠ Komenského Letohrad;
  4. DECLIMA s.r.o. Ústí nad Orlicí, OA a SOŠ cestovního ruchu Choceň a ZŠ Třebovská Ústí nad Orlicí;
  5. Bűhler CZ Žamberk, Střední škola gastronomická a technická Žamberk a ZŠ Jindřicha Pravečka Výprachtice.

Rádi bychom vyjádřili upřímné poděkování všem účastníkům, kteří se zúčastnili osmého ročníku soutěže Talenty pro firmy T-Profi v Pardubickém kraji. Jejich zapojení, nadšení a nasazení přinesly do soutěže živost a energii, za což jim patří velký dík. Doufáme, že se v příštím ročníku opět setkáme a budeme společně slavit další úspěchy a inovace.