Úvod > Škola > Život ve škole > Středoškolská futsalová liga 1. kolo

Středoškolská futsalová liga 1. kolo

Datum konání:
14.11.2022

V pondělí 14. 11. 2022 proběhlo 1. kolo středoškolské futsalové ligy (SFL). Turnaj jsme pořádali v naší sportovní hale na Skalce a hostili jsme 3 týmy - Gymnázium Česká Třebová, Gymnázium Ústí nad Orlicí a VŠ a SŠ stavební Vysoké Mýto. Klíč k postupu do dalšího kola byl jednoduchý, postupovaly 2 nejlepší týmy. Z loňského roku zůstala v týmu pouze polovina hráčů, takže bylo otázkou, jak se nám bude dařit s novými hráči. Kluci se potřebovali trochu sehrát, ale stačil  na to 1. poločas úvodního zápasu. První zápas s Vysokým Mýtem jsme vyhráli celkem hladce 5:0, druhý zápas s českotřebovským gymnáziem byl podstatně těžší a dlouho nám trvalo, než jsme se dostali ke střele na bránu. Všechno nám stačili protihráči zablokovat. Zápas jsme nakonec vyhráli 2:1. Před posledním zápasem s Gymnáziem Ústí nad Orlicí jsme už měli jistý postup ze 2. místa, a to nám trochu ubralo na koncentraci i nasazení a během 10 minut jsme prohrávali 0:5. Do poločasu se nám naštěstí podařilo vstřelit 2 góly a do 2. poločasu jsme nastoupili s lepší taktikou i motivací, protože postup z 1. místa nám zaručoval lehčí soupeře ve 2. kole. Zlepšili jsme hru a srovnali na 5:5, ale těsně před koncem jsme dostali hloupý gól. Vrhli jsme se do útoku a chtěli vyrovnat. Čtyři vteřiny před koncem byl pro nás odpískán přímý kop za faul před bránou, kterým se podařilo prostřelit zeď a vyrovnat na 6:6. Postoupili jsme tak z 1. místa do 2. kola a těšíme se na další soupeře.