Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > SŠTD Gustava Habrmana vychovává mladé talenty Pardubického kraje

SŠTD Gustava Habrmana vychovává mladé talenty Pardubického krajeDatum konání:
15.6.2022

Ve středu 15. 6. 2022 se v Pardubicích udělovaly ceny Mladý talent Pardubického kraje. Z rukou radního Josefa Kozla je na pardubickém zámku měli převzít také dva žáci Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana Česká Třebová – Jan Šváb a Jiří Fabián. Nakonec přijel jen Honza, Jirkovi, bohužel, zdravotní komplikace akci překazily. Cenu mu ale do České Třebové přivezl ředitel školy, pan Jan Kovář, který se akce za školu rovněž účastnil.

Jan Šváb je čerstvým absolventem maturitního oboru Elektrotechnika se zaměřením na výkonové a trakční systémy. Cenu si odvezl za svou několikaletou práci na modelovém kolejišti s řízením provozu, které škola buduje na podporu interaktivního vzdělávání.

Jiří Fabián je již úspěšným absolventem jedné střední školy, na té naší právě končí druhý ročník učebního oboru Truhlář. Cenu získal za svůj projekt, který rozjel v době covidu, kdy probíhala distanční výuka. Aby mu nechybělo praktické vyučování, vybudoval si v garáži svých rodičů malou truhlářskou dílnu a pouze za hodnotu materiálu vyráběl pro zájemce nejrůznější výrobky za dřeva – poličky, stolky atd.

Cílem akce Pardubického kraje je především podpora nadání, tvořivosti a odborných zájmů mladých lidí ZŠ a SŠ, ale také ocenění aktivního a prosociálního přístupu. Ze 46 návrhů bylo v kategorii SŠ uděleno 12 cen. Jsme hrdí na to, že dvě z nich díky našim nadaným studentům putovaly do České Třebové. Gratulujeme!