Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Soutěž Mechanik elektrotechnik na SŠTD

Soutěž Mechanik elektrotechnik na SŠTDDatum konání:
28.2.2024
Datum ukončení:
29.2.2024

Na konci února 2024 byla Střední škola technická a dopravní hostitelem soutěžního klání nejlepších žáků ze škol celé České republiky oboru Mechanik elektrotechnik.

První den, od časného rána, soutěžící poměřovali své síly při stavbě digitálního osciloskopu a generátoru funkcí. Postavený osciloskop se musel nejen osadit a zapájet, ale i oživit a s jeho pomocí změřit požadované parametry vyrobeného generátoru. To vše se nakonec instalovalo do přiložené krabičky. Čas vyhrazený na praktickou část utekl jako voda a byl tady večer a čas odpočinku. Druhý den se soutěžící přesunuli do učebny, kde vyplňovali náročný test, který komplexně prověřil jejich znalosti. Skládal se ze záludných otázek z oblasti slaboproudé a silnoproudé elektrotechniky, ale i bezpečnosti a obsahoval také velké množství otevřených otázek vyžadujících náročné počítání. Ale vždyť tu máme elektrotechnickou elitu, takže soutěž musí být náročná, aby vynikly i sebemenší rozdíly mezi soutěžícími.

Českotřebovská škola se díky žákům Jiřímu Pavlékovi a Josefu Pipkovi umístila na krásném třetím místě a Jirka vybojoval i třetí místo v jednotlivcích. Hodnotné ceny a materiálové vybavení soutěže sponzorovala firma Schaeffler Production CZ s.r.o., které patří velký dík. Poděkovaní za skvělou reprezentaci školy si samozřejmě zaslouží Jirka a Pepa.