Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Skalka na Pastvinách

Skalka na PastvináchDatum konání:
5.6.2023
Datum ukončení:
9.6.2023

V prvním červnovém týdnu se naše třída 2M1 společně se třídami 2M2  a 2F vypravila na sportovní kurz. V pondělí ráno v osm hodin jsme se shromáždili před školou, naložili věci do auta a na kolech vyjeli směr Pastviny, konkrétně Šlechtův palouk. I přes veškeré obavy se všem podařilo dorazit více méně vcelku. Po příjezdu nás čekal oběd, čímž se dostáváme k nejslabší části kurzu, a to je jídlo.

Když jsme se všichni najedli a chvíli odpočali, i přes nepřízeň počasí jsme se rozjeli k dalším aktivitám. My jsme se vydali zhruba na dvoukilometrovou cestu pro lodičky. Po příchodu k místu, kde jsme převzali kánoe, jsme se za neustálého deště vydali na strastiplnou cestu zpět do kempu. Další den již bylo počasí lepší, což bylo dobře, protože náš dopolední program byla opět jízda na lodích. Odpolední program byla střelba ze vzduchovky, ve které zcela excelovala naše paní učitelka. Ve středu byl dopoledne výlet na kolech k vojenskému bunkru. Odpoledne nás čekal nejnáročnější program celého kurzu – triatlon, který se skládal ze 100 m plavání, 2 km jízdy na kole do kopce a na závěr ještě 400 m běh na vrchol kopce k nedalekému vysílači. Ve čtvrtek byl celý program o orientaci v terénu. Dopoledne jsme se naučili orientovat se pomocí mapy a buzoly. Odpoledne nás pak čekal orientační běh v lese.

V pátek jsme si rychle zabalili věci a vydali se na kolech na cestu zpět. Po cestě nás zastihl déšť, takže jsme dojeli celí promočení. Na závěr bych chtěl poděkovat všem za skvělé zážitky a kurz v Pastvinách mohu všem jedině doporučit.