Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Poznávací zájezd – Jižní Anglie + Londýn

Poznávací zájezd – Jižní Anglie + LondýnDatum konání:
12.6.2022

Konečně jsme se dočkali. Covid nám totiž na jaře 2020 naše plány zmařil. Teď ale můžeme říct: Byli jsme tam a bylo to super! Na zájezd se přihlásilo 61 studentů maturitních i učebních oborů. V neděli 12. června jsme se vydali na dlouho plánovanou cestu s CK Barbora Dokoupilová. Zážitků byla spousta a dojmy v nás budou ještě postupně doznívat.  

První den je vždy náročný, protože po noci strávené v autobusu celý den chodíte. Do centra Londýna jsme se přesunuli hromadnou dopravou. Kombinace lanovky přes Temži a metra byla skvělá. Dál už jsme pokračovali pěšky. Hrad Tower s korunovačními klenoty byl první zastávkou. Následovala procházka Londýnem kolem nejznámějších míst. Večer nás autobus zavezl do Worthingu, kde na nás čekaly rodiny, u kterých jsme strávili následující tři noci.  Ubytování v rodinách patří určitě k velkým zážitkům. Poznáte, jak vypadá život v jiných rodinách, než je ta vaše. Ochutnáte místní stravu a hlavně musíte komunikovat.   

Druhý a třetí den jsme strávili na jihu Anglie. Nejdříve jsme se vydali do lázeňského města Brighton. Všichni jsme se těšili na vysokou vyhlídkovou věž British Airways i360. Brighton z výšky 162 metrů byl super zážitek, po němž následovala procházka po pobřeží, zábavním molu Palace Pier a návštěva Sea Life Centre. Následující den byl na řadě Hastings se svým historickým centrem a hradem a odpoledne Eastbourne. Procházka k útesům Beachy Head, které patří k nejvyšším v Anglii, a přírodnímu parku Seven Sisters byla dalším úžasným zážitkem právě i díky počasí, které nám přálo a díky kterému máme všichni nádherné fotografie.

Poslední den jsme opět strávili v Londýně. Využili jsme lodní přepravy po Temži a pozorovali další známá místa a památky Londýna z paluby katamaránu Thames Clippers. Odpoledne jsme navštívili muzeum Madame Tussauds London. Nic vám nebrání v tom udělat si fotku se svým idolem a užít si celou řadu interaktivních výstav, jako jsou Spirit of London Taxi Ride (tradiční jízda londýnským taxi) a Star Wars Experience (Hvězdné války).

Den se chýlil ke konci a stejně tak náš pobyt v Anglii. Už nás čekala jen cesta domů. Nachodili jsme téměř 70 km, ale všichni jsme měli v očích spokojený výraz a přání brzy si to zopakovat.         

 

Postřehy a dojmy – Jižní Anglie + Londýn

 

1655664977954.jpg

 

Good afternoon Ms. Nerudová,

as promised I'm writing you my thoughts about the trip to south England.

I really enjoyed these 6 days and it's such a shame it ended already. Everyone that went with us (including teachers, bus drivers, guide and other school mates) was so kind and friendly and i even made some new friends.

The host family was amazing too, Ms. Pagan was so sweet and all of us enjoyed the stay at her place. She shared a lot of her experiences with us and it inspired me a lot.

The bus trip wasn't as bad as I expected. We made a few friends on road, shared food and had a lot of fun. The seats were comfortable and I didn't mind travelling for that long even thought I didn't sleep on neither day.

Myself I'm not a big fan of sightseeing so I more enjoyed when we had free time to look around the city and visit some shops. I bought books and CDs instead of souvenirs as I find souvenirs useless. 

I was looking forward for the typical English weather, colder and sometimes raining, so this was something I was expecting the least. Hot weather is horrible for trips and the sun made me even more exhausted.

Overall this trip was the best experience I've ever had from this school and I hope we will be able to go again next year.

Thank you so much for this opportunity,

Veronika

 

This trip to the UK was a big experience for me. I practised english with the host family and I learned so much things. All the cities we visited were so pretty and from the places we visited I enjoyed the aquarium the most. I tried fish and chips, saw the sea, walked along the piers, bought some souvenirs for my family and made new friends.
I would like to go again next year.
Thank you for this trip,
Viki


IMG_20220613_130729.jpg

 

Erik

Jídlo, ať to byly snídaně či večeře, tak si nemohu absolutně na co stěžovat, protože jsme se u své rodiny měli přímo královsky. Snídaně se většinou skládaly z míchaných vajíček se slaninou, toustů (s marmeládou či nutelou), cereálií s mlékem a pití (džus, čaj s mlékem či voda). Svačiny na výlety obsahovaly dva sendviče, ovoce, malou čokoládu, chipsy a balenou vodu. Večeře byly teplé (například jsme měli domácí pizzu, lasagne či vepřový řízek).

Byli jsme ubytovaní v krásném, malebném anglickém domě, kde jsme měli vyčleněné vrchní patro budovy (obývací pokoj + koupelnu). 

Naše komunikace s rodinou byla bez problému, cokoliv jsme potřebovali, tak nám hned byli ochotni pomoct (obsluha sprchy), nebo když jsme nerozuměli, tak nám byli schopni to říct jinými slovy. Při každé příležitosti s námi mluvili o všem možném (život v ČR, školský systém u nás, naší rodině či o železnici). 

Co se týče programu zájezdu, tak s ním jsem naprosto spokojený (kromě pondělního zážitku s Francouzi v Calais), viděl jsem vše, co jsem od toho očekával. Nejvíce se mi líbily výlety do Londýna a na Seven Sisters. Jediné, co mi přijde jako škoda, je že jsme nepluli trajektem místo cesty Eurotunelem (ale i toto byl nezapomenutelný zážitek). 

Takže, abych to nějak shrnul, z tohoto zájezdu jsem byl nadšen a doporučil bych ho i ostatním žákům na naší škole a chtěl bych Vám poděkovat za jeho zorganizování.

 

Roman

Co se mi líbilo:

Byl jsem mile překvapený z cesty do Británie, utíkala hodně rychle, seznámil jsem se s novými lidmi v autobuse a bylo hodně srandy.

Nejvíce se mi líbila středa, navštívili jsme město Hastings a Eastbourne s tím, že nejlepší výlet  byl na Beachy head, kde jsme šli cca 6 km po útesech, na kterých byl krásný výhled na moře a  pobřeží, vyšlo nám krásně počasí, takže jsem si výlet moc užil.

Taky se mi moc líbil přístup hostující rodiny k nám, ubytovala nás hrozně příjemná paní, která nás pořád zásobovala hromadou skvělého jídla a byla legrace. Mohli jsme ochutnat tradiční anglická jídla i nápoje jako je např. Fish & chips, čaj s mlékem…

Nejméně se mi líbilo pondělí, protože to pro nás všechny byl hodně náročný den po celém dni v autobuse, kde všichni spali/nespali, a pak chodit až do 7 v Londýně nebylo nic moc.

Nicméně celý zájezd hodnotím velmi dobře, poznal jsem spoustu nových lidí, se kterými mám spoustu zážitků a program zájezdu?

Výborný, mohli jsme vidět spoustu míst jako například: Tower bridge, castle Tower, London Eye z lodi, Big Ben, Museum Madam Tussauds.

 

a1.jpg

 

Filip

Podle mě byl zájezd velmi povedený. Nejvíce se mi líbila první návštěva Londýna. Bylo velmi zajímavé vidět historický hrad The Tower a procházet ulicemi města, kde se míchá moderní architektura se starou architekturou. Výlet do Brightonu byl také velmi povedený. Nejzajímavější byla rozhledna, z které bylo vidět celé město a mořské akvárium. Krásné byly i vysoké útesy v Eastborne, ale bylo to velmi náročné a únavné. Skvělé na tomto zájezdu byla i možnost setkat se s rodilými Angličany a zkusit svoje dovednosti v cizím jazyce.

Celkově se mi zájezd líbil, a kdyby byla možnost jet znovu, určitě bych jí využil.

 

Ondřej

Mě osobně zaujala přívětivost a pohostinnost rodiny, u které jsme pobývali.
Z navštívených míst se mi nejvíce líbila katedrála sv. Pavla, útesy Seven Sisters, rozhledna v Brightonu a nakonec muzeum Madame Tussauds. V Británii bylo nezvykle jasno a horko, ale i přesto jsem si zájezd velmi užil.

 

 20220614_104929.jpg

 

Felix

V Anglii se mi líbili lidé, protože jsou moc ochotní.

Nejlepší zážitek z výletu byla návštěva útesů 7 Sisters.

 

Marek

Zájezd byl naprosto dokonalý, jediné, co bych vytknul, by bylo cestování autobusem. Vybraná místa byla v pořádku a já jsem si je užil. Řidiče bych ohodnotil 8,5/10, důvod je, že jsou to borci, ale ne vždy jsou u nás na čas. Rodinu 11/10 byli hodní, starali se o nás, žili jsme v pěkných domcích s pěknými postelemi. A nakonec učitele a průvodce bych hodnotil 9/10, výlet byl výborně naplánován a všeho bylo akorát.

 

Vojtěch

Líbil se mi Londýn (hlavně muzeum voskových figurín). Potom asi rozhledna v Brightonu. A ještě poundland v Brightonu.

 

a2.jpg

     

Daniel

Nejvíce jsem si užil středu, když jsme byli na útesech beachy head, kde jsem nafotil pěkný fotky na instagram. Jediný, co jsem si neužil, tak bylo spaní v autobuse, kde nebyl prostor na natáhnutí nohou. Teď sedím v autobuse zmuchlanej jak papír od sekaný a píšu tuto zprávu.

 

Vojtěch

Lidé jsou tu milejší než v Česku. Přišlo mi, že mají dražší jídlo až na one pound store. V klasickém anglickém městě vypadá skoro každý dům stejně, nejsou zde paneláky jako třeba v Česku, ale skoro každý bydlí v domku. Malé město je pro Angličany 115 tisíc obyvatel a například Česká Třebová by pro ně byla vesnice. V Londýně se míchá hodně kultur, proto to zde nevypadá jako klasické město v Anglii. Je tradice, že každé přímořské město má své velké molo, třeba Brighton má na svém molu jakousi pouť. Zvyky a jídlo rodiny, u které jsem byl, se od těch českých moc neliší až na to, že chodili doma v botech. Mají tu jiný školní systém než v Česku a škola začíná později a končí dřív.

 

Jakub

Líbilo se mi, že jsem navštívil další zemi, obzvlášť jsem rád, že jsem mohl vidět centrum Londýna, který mě naprosto uchvátil. Můžu říct, že je to velmi hezké, moderní město. Dále jsem moc vděčný za skvělou rodinu, která se o nás starala jak o vlastní děti a dokázal bych s nimi zůstat ještě mnohem déle. Jídla, která jsme dostávali, ať už k večeři či snídani, byla naprosto skvělá.

Co se mi nelíbilo, to byla jen cesta, ale to je opravdu jen maličkost, se kterou se nedá nic dělat.

 

Ondřej

Líbilo se mi, že jsem navštívil další velké město Evropy a celkově Londýn byl skvělý, dále jsem moc rád za rodinu, která se k nám chovala úplně úžasně. Ochutnal jsem naprosto odlišná, ale skvělá jídla.

 

Filip

Dobrý den, píši vám mé zážitky z našeho krásného tripu v UK.

V Anglii se mi nejvíce líbila celková architektura zdejších domů a všudepozitivita místních lidí. Londýn a všechna města, kde jsme byli, jsou velice progresivní a multikulturní. Jediné, co mi asi tak vadilo, jsou ceny, a to že jsme tam nemohli být déle, jelikož to bylo opravdu úžasné a něco co si zapamatuju na celý život.

                                                               

David

Výlet se mi celkové velice líbil.

Nejvíce se mi líbil zájezd do Brightonu a Hastings.

 

a3.jpg

 

Aleš

Lidé jsou na silnicích mnohem tolerantnější, než u nás. V případech, kdy by Češi člověka vytroubili a snažili se co nejrychleji odjet, Angličani trpělivě počkali, i když je někdo omezil. Zjistil jsem, že McDonald's chutná všude stejně. Překvapilo mě, jak je Londýn a Brighton na rozdíl od našich měst hodně multikulturní.

Také mi přišlo, že lidi neřeší celkově tolik druhé (co na sobě kdo nosí, kdo co dělá).

 

Ondřej

Po příjezdu do Anglie jsem byl překvapen tím, že tam mají o mnoho více zeleně kolem cest a ve městech, než jsem viděl v Česku. Během pobytu v rodině jsem se dozvěděl, že ceny majetku jsou nižší na severu a o dost vyšší na jihu, kde jsme pobývali po dobu zájezdu. Od Phila jsem se dozvěděl, že jejich děti začínají školu v 8:45, což touhle dobou mi bychom končili první hodinu. Dalším velkým poznatkem pro mě bylo to, kolik kultur žije vedle sebe v Londýně. Na druhou stranu pro mě bylo nesnesitelné vidět, jak se v některých částech města mísila stará (stovky let) stará architektura a deset kroků od ní byl relativně nově postavený mrakodrap. Také mě překvapilo, že se v sámoškách nedá najít velká flaška pití a také, že jejich kontejnery na mléka jsou o dost větší, než máme doma, a to u rodiny Cole neměli ani tu největší nádobu. Počasí bylo také příjemné, i když tam bylo neskutečné horko, tak protože je to přímořský stát, tak vzduch tam byl dýchatelný, a to že jsem měl mikinu s kapucí a kalhoty na sobě mě vůbec neomezovalo. Dalším zajímavým poznatkem spojeným s anglickými školami je to, že všichni studenti měli stejné oblečení. Na jednu stranu mi to přišlo jakožto hezká věc vidět X lidí ve třídě ve stejném, ale já jsem radši s tím, když si mohu vzít do školy, co chci, a tím vyjádřit svoje záliby a osobnost. Celkově mě tento výlet obohatil o neskutečně cenné poznatky.

 

Radek

Na tomto výletu se mi líbily památky. Nelíbilo se mi, že jsme nejeli trajektem. 

 

Šimon

Strašně moc jsem si užil 7 sisters.

Mrzí mě, že jsme neměli něco jako hromadný oběd.

 

Antonín

Líbily se mi útesy, seznamování s novými lidmi, rozhledna.

 

a4.jpg

Matěj

Na celém výletu do Anglie jsem byl nejvíce zaujat hradem Hastings. Zaujala mě hlavně jeho historie a trosky, co po něm zbyly. Také se mi líbilo okolí, ve kterém se hrad nacházel.

 

Dominik

Líbilo se mi chození po památkách, kolektiv, ubytování u rodiny.

Nelíbila se mi cesta autobusem, po příjezdu jsem byl zlámanej.

 

Matěj

Velmi hodná a milá rodina.

Úžasné výhledy, skvělé vzpomínky, získání nových kamarádů.

 

a5.jpg

 

Bohdana

V Británii se mi hodně líbilo. Nejvíce mě zaujalo Madame Tussauds muzeum voskových figurín.

 

a6.jpg 

 

Zuzana

V pondělí – procházka po Londýně a Tower Bridge.

Úterý – Molo a vodní svět byl skvělý.

             Nejhorší bylo, když mi racek ukradnul zmrzlinu.

 

a7.jpg 

 

Nikola

Ve středu byly nejlepší útesy a na konci procházka po pláži, kde jsme mohli i do vody.

Ve čtvrtek bylo nejlepší 4D kino a cesta lodí.

Pátek – nejhorší je, že je konec.