Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Nezapomenutelný lyžařský zážitek SŠTD v rakouských Alpách

Nezapomenutelný lyžařský zážitek SŠTD v rakouských AlpáchDatum konání:
25.2.2024
Datum ukončení:
1.3.2024

SŠTD Gustava Habrmana uspořádala lyžařský zájezd do malebných rakouských Alp v oblasti Lienzu a připravila tak studentům nejen vzrušující zážitek, ale také možnost prohloubit své lyžařské dovednosti a prožít nezapomenutelné společné chvíle.

První ročník lyžařského zájezdu proběhl v termínu 25. 2. - 1. 3. 2024 v největším rakouském pohoří Vysoké Taury, s ubytováním a polopenzí v hotelu Margarethenbad, ve vesničce Leinach. Lyžařského výcviku se zúčastnilo 34 studentů, 4 vyučující – instruktoři a 2 dovolenkáři.

Akce proběhla za ideálních sněhových a klimatických podmínek, čtyřdenní výcvik běžel podle plánu, o který se vzorně postaral vedoucí kurzu. Studenti měli možnost poznat krásy lyžování na jižních svazích největšího rakouského pohoří Vysoké Taury v blízkosti nejvyšší hory Rakouska -  Grossglockner (3798 m n. m.). Sjezdovky v této oblasti nabízejí širokou škálu terénů vhodných pro různé úrovně lyžování, od začátečníků po pokročilé lyžaře. Naše dovednosti a lyžařský um prověřila střediska St. Jakob, Zettersfeld a Matrei. Instruktoři se postarali o individuální vedení a pomáhali studentům zdokonalit své dovednosti a objevovat nové výzvy. Za to jim patří dík. Počasí a sněhové podmínky byly zcela ideální, svahy byly dobře upraveny a jednotlivé tratě připraveny pro různé úrovně lyžařských dovedností. Studenti zvládli základní techniky lyžování, zdokonalili své lyžařské dovednosti, ke kterým patří mimo jiné jízda v obtížném terénu a dodržování zásad bezpečnosti, což patří k prvořadým podmínkám lyžování na sjezdovkách.

Kromě lyžování měli studenti také příležitost prozkoumat okolí a užít si atmosféru rakouských Alp, ochutnávat místní kuchyni a relaxovat v útulných horských chatách. To vše přispělo k bohatosti jejich zážitků a poznání nové kultury. Studenti museli také využít své získané jazykové dovednosti při vzájemné komunikaci s okolím.

Všichni prožili spoustu příjemných chvil se svými žáky (spolužáky) a upevnili tak třídní i mezilidské vztahy, posílili týmového ducha a upevnili vztahy studentů a učitelů. Společná zábava, sdílení zážitků a podpora v týmu přispěly k nezapomenutelné atmosféře celého zájezdu. Když se k tomu všemu přidá radost z pohybu, slušně vychovaní lidé, každodenní úsměv, veselá mysl a dobrá nálada, úspěch je zaručen. To vše se nám letos podařilo. Všichni se vrátili z kurzu unaveni, ale v pořádku, téměř týdenní pobyt na horách si jistě užili a vytvořili si trvalé vzpomínky, které je budou provázet celý život.

Sportu zdar!