Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Návštěva generálního ředitele ČD na Střední škole technické a dopravní v České Třebové

Návštěva generálního ředitele ČD na Střední škole technické a dopravní v České TřebovéDatum konání:
29.11.2021

V úterý 30. listopadu 2021 navštívil Střední školu technickou a dopravní Gustava Habrmana v České Třebové generální ředitel Českých drah, pan Ivan Bednárik, MBA. Přijel na besedu se studenty, jejichž profesním cílem je železnice. Zároveň si prohlédl unikátní pracoviště, kterými škola pro výuku těchto studentů disponuje.

Jako první navštívil modelovou železnici, která je simulátorem řízení provozu. Na vzniku kolejiště v délce 230 m pracují někteří naši studenti z řad modelářů, o jeho elektrotechnické a zabezpečovací zařízení se stará partner školy – firmy Starmon.

Dále studenti panu generálnímu řediteli předvedli reálný simulátor řízení elektrické lokomotivy, který je rovněž dílem našich žáků.

V souvislosti s těmito odbornými učebnami vyjádřil pan Bednárik podporu jedinečnému projektu Železniční akademie, který se na naší škole rozjel od letošního školního roku. Žáci v něm formou odpoledního nepovinného vyučování mohou získat znalosti, na základě kterých složí v posledním ročníku zkoušku všeobecné odborné způsobilosti a získají licenci strojvedoucího nebo odbornost výpravčího. Pan generální ředitel přislíbil škole podporu ze strany Českých drah, tak aby získání licence bylo pro naše studenty spojeno s co nejnižšími náklady.

Na závěr proběhla diskuse se studenty třetích a čtvrtých ročníků oborů Ekonomika a provoz dopravy a Elektrotechnika se zaměřením na výkonové a trakční systémy. Pan ředitel hovořil o pozici Českých drah na evropském dopravním trhu a personálních potřebách firmy. Poté odpovídal na dotazy studentů.

Děkujeme za jeho návštěvu, která u mnohých studentů bezesporu podpořila chuť budovat svou kariéru na železnici.