Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Navázali jsme spolupráci ve Francii

Navázali jsme spolupráci ve FranciiDatum konání:
10.6.2024
Datum ukončení:
13.6.2024

V první polovině června vyrazila delegace z naší školy v čele s panem ředitelem do francouzského města Bourges, aby tam navázala spolupráci s tamním Jean de Berry Lycee.

Na této střední škole je možné studovat několik oborů, mimo jiné maturitní obor zabývající se stavitelstvím a návrhářstvím. Výuční list tam mohou získat instalatéři, klempíři či truhláři.

A právě posledně jmenovaní byli důvodem naší návštěvy. Nová výzva programu Erasmus+ totiž umožňuje školám navázat spolupráci s jinými školami na poli učňovského vzdělávání. A tak jsme se s místní školou a jejími pedagogy i některými studenty seznámili a domluvili výměnný pobyt. Naši truhláři pravděpodobně odcestují na 14 dní do Francie koncem září 2024, francouzští studenti přijedou do Česka začátkem března 2025.

Od francouzských kolegů se nám dostalo vřelého přijetí. Celou školu včetně dílen pro praktické vyučování a domova mládeže jsme si prohlédli, stejně jako sedmdesáti tisícové město Bourges s jeho monumentální katedrálou sv. Štěpána zapsanou na seznam UNESCO. Ve zbývajícím čase se nám podařilo navštívit i největší a zároveň jeden z nejkrásnějších zámků na Loiře - Chateau de Chambord.

Pevně věřím, že se našim truhlářům bude ve Francii líbit a spolupráce s tamními studenty je bude bavit. Zároveň je to i motivace ke studiu angličtiny, vždyť výměnný pobyt by jim mohl přinést nová přátelství.