Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Mezitřídní fotbalový turnaj – „O mistra Skalky 2022“

Mezitřídní fotbalový turnaj – „O mistra Skalky 2022“

Datum konání:
29.9.2022

Ve čtvrtek 29. 9. jsme pro naše žáky uspořádali již tradiční mezitřídní turnaj v malé kopané. Přihlášeno bylo 16 tříd, dvě málopočetné třídy byly sloučeny do jednoho týmu, takže se turnaje nakonec zúčastnilo 15 týmů, což je dosavadní rekord a pro mě to byl trochu oříšek, jak týmy poskládat do tabulek, aby si všichni dostatečně zahráli. Zvolila jsem variantu čtyř tabulek, kdy v jedné tabulce byly týmy z 1. ročníků, ve druhé ze 2. ročníků a ve dvou dalších namíchané 3. a 4. ročníky.  Hrálo se na fotbalovém hřišti na Skalce na třech hřištích, každý tým odehrál v základní tabulce 3 utkání v délce 15 min, v jedné tabulce pouze 2 utkání, ale s delší hrací dobou 20 min., po té pak první dva týmy z každé tabulky postoupily do čtvrtfinále, které se hrálo systémem 1. z jedné proti 2. z jiné tabulky. Byly to třídy 1F1, 1M, 2M2, 2T, 3T, 3M, 4N, 4M. Vítězné týmy postoupily do semifinále, kde se utkaly o postup do finále. Poražené týmy pak hrály o 3. místo. Vítězem turnaje a mistrem Skalky pro letošní školní rok se stali žáci ze třídy 2M2, když ve finále těsně porazili třídu 3T 1:0. Zápas o 3. místo vyhráli žáci ze 2T, kteří remizovali s třídou 4N 0:0 a o vítězi rozhodly až penalty. Chlapce bych chtěla pochválit za bojovnost, fair-play hru a včasný nástup družstev na každé utkání, což umožnilo hladký průběh turnaje.

Děkuji všem delegovaným kolegům (L. Škobrtal, J. Hantl, M. Cedzo, M. Ludwig a  T. Kolomazník) za pomoc při rozhodování zápasů, při přípravě a úklidu hřiště.