Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Lyžařský kurz Skalka - Ramzová

Lyžařský kurz Skalka - RamzováDatum konání:
4.3.2024
Datum ukončení:
8.3.2024

Letos se lyžařský kurz prvních ročníků z areálu Skalka konal ve středisku Ramzová, v pohoří Jeseníků. Celého kurzu se zúčastnilo 3č žáků. Protože letošní zima byla velmi špatná a krátká, nedalo se bohužel lyžovat a jednalo se spíše o turistický kurz s aktivním a pasivním odpočinkem.

První den, tedy v pondělí jsme vyjeli sedačkou na Šerák a po krátké přestávce jsme se vydali přes Obří skály zpátky dolů na Ramzovou. Žáci tak alespoň mohli vidět, kde by bývali lyžovali.

V úterý, kdy bylo opravdu škaredé a nevlídné počasí, jsme vlakem vyrazili do Šumperka, kde je nově zrekonstruované aquacentrum. Studenti tedy měli možnost si buď zaplavat, nebo relaxovat.

Ve středu, kdy byl asi nejpěknější a nejslunnější den, jsme vyrazili na túru po okolí Ramzové.  Trasa vedla z Horní Lipové přes Lesní bar zpátky na Ramzovou. Lesní bar je pěkné místo v lese, kde se dá občerstvit (opéci párek, vzít si limonádu z potoka apod.). Této nabídky někteří žáci využili.

Ve čtvrtek jsem opět naplánoval odpočinkový den v šumperském aquaparku.

V pátek po snídani a úklidu byl v dopoledních hodinách odjezd zpátky do České Třebové.

Doufám, že si všichni, přestože se nelyžovalo, užili krásný a pohodový týden na horách. Odvezli si spoustu zážitků, na které budou vzpomínat i za mnoho let. Tímto bych chtěl všem zúčastněným žákům poděkovat za aktivní přístup a velmi slušné chování během celého lyžařského kurzu.