Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Kultura naživo v centru Prahy

Kultura naživo v centru PrahyDatum konání:
23.4.2024

Třídy 3M1 a 3M2 si mohly dopřát vyhlídkovou plavbu po Vltavě a procházku jarní Prahou.

Obě třídy třetího ročníku oboru MECHANIK ELEKTROTECHNIK prožily spolu se svou třídní učitelkou Andreou Hůlkovou úterý 23.4. 2024 opravdu netradičně.

Při procházce Prahou, při plavbě výletní lodí po Vltavě i při zastavení u jednotlivých památek a zajímavých míst měli studenti možnost poznat kulturu a historii české metropole naživo a vnímat nezaměnitelnou atmosféru těchto ikonických míst. Co všechno bylo k vidění? Václavské náměstí se sochou svatého Václava a Národním muzeem, Staroměstské náměstí, Karlův most, uličky Starého Města nebo Lennonovu zeď. Z perspektivy výletní lodi také Pražský hrad, Národní divadlo, Muzeum Franze Kafky. Program byl pestrý a nesl se v duchu pohodové atmosféry.

To vše připravila paní učitelka třídní pro své studenty díky podpoře inovativního vzdělávání, tzv. šabloně v rámci Operačního programu Jan Amos Komenský. Tento program je financován z Evropské unie a přináší studentům řadu možností. Společenskovědní komise tyto akce podporuje a má i další plány, např. návštěvu divadelního představení v Klicperově divadle v Hradci Králové nebo výlet na Karlštejn. Rozvíjet kulturní a historické povědomí žáků má smysl a takové zážitky mohou být kamínkem v mozaice vzdělávání i osobního rozvoje.