Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > John Bok v České Třebové

John Bok v České TřebovéDatum konání:
28.4.2023
Studenti SŠTD GH ČT měli možnost diskutovat s jedním ze signatářů Charty 77 a disidentem - Johnem Bokem. 
 
Pátek 28. dubna 2023 byl pro studenty třetích ročníků naší školy výjimečný, účastnili se totiž projektového dne s názvem Normalizovaná každodennost, jehož hlavním bodem programu byla beseda s jedním ze signatářů Charty 77 a disidentem - Johnem Bokem.
 
Pokud se pamětník přijde osobně podělit o své vzpomínky a pokud je ochoten se studenty diskutovat, je to vzácné. My jsme to štěstí měli. 
Pan Bok se nejprve rozvyprávěl o svém původu, rodině a o svém životě během normalizace. Líčil své autentické zážitky velmi přesvědčivě. Studenti se poté osmělili a pokládali nejrůznější otázky směřující k detailům života Johna Boka i k jeho názorům. Mohli jsme tedy vyslechnout např. osobní vzpomínky na Václava Havla i jeho ženu nebo na prožitky spojené s procesem hudební skupiny the Plastic People of the Universe či vzpomínky na průběh 17. listopadu 1989.  
 
Díky besedě mohli studenti  lépe pochopit, co lidé během období normalizace skutečně prožívali, jaké byly jejich obavy, starosti a problémy, ale také, jak se dalo přežít s čistým svědomím a vnitřní svobodou.  Věřím, že už jen samotné setkání s Johnem Bokem bylo pro účastníky akce velkým zážitkem.