Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Dvě studentské firmy SŠTD Gustava Habrmana brilantně uspěly na JA EXPO 2024

Dvě studentské firmy SŠTD Gustava Habrmana brilantně uspěly na JA EXPO 2024Datum konání:
10.4.2024

Dne 10. dubna 2024 se v pražské Galerii Harfa konalo JA EXPO 2024, kde studentské firmy prezentovaly své podnikatelské projekty. Mezi účastníky byly čtyři vynikající týmy ze Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana Česká Třebová: Čaj o šesté, Sky Card Print, Scan Band a Cube For Help.

JA firma Cube For Help získala dvě třetí místa, a to v kategorii BEST BUSINESS PITCH a v kategorii JA ALUMNI TEAM SPIRIT AWARD. Avšak jejich největším úspěchem je první místo a postup do národního finále v kategorii NEJLEPŠÍ SOCIÁLNÍ PODNIKÁNÍ. Jejich kostky pro nevidomé evidentně okouzlily porotu.

Pozadu nezůstala ani JA firma Scan Band, další dynamická studentská firma, která si vybojovala třetí místo v kategorii NEJLEPŠÍ SOCIÁLNÍ PODNIKÁNÍ. Studenti se prezentovali zdravotními náramky, které slouží k identifikaci či záchraně osob. Navíc je jejich výjimečná marketingová strategie dostala na první místo v kategorii NEJLEPŠÍ MARKETING, což svědčí o jejich schopnostech v oblasti branding a komunikace.

Čím je ale letošní JA EXPO pro nás skutečně pozoruhodným, je skutečnost, že dvě studentské firmy naší školy postoupily do národního finále. Tento dosud nevídaný úspěch potvrzuje výjimečné nasazení našich „studentů-podnikatelů“.

Cesta pro Cube For Help a Scan Band tady nekončí. Spolu se sedmi dalšími českými firmami se připravují na soutěž o čest reprezentovat Českou republiku na evropském finále na Sicílii.

K úspěchu těchto studentských firem přispěly také mentorky Irena Brichtová, Irena Müllerová, Hana Štěpánová a učitelka odborných předmětů Jaroslava Knířová. Její odhodlání motivovat mladé podnikatele je patrné nejen z úspěchu jejích studentů. Paní Knířová letos opět už poněkolikáté vyhrála soutěž JA Učitel podnikání, tentokrát pro rok 2024.

Všem moc gratulujeme a za skvělou reprezentaci školy děkujeme!!