Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Čeština je hra

Čeština je hraDatum konání:
30.1.2024

Dne 30. ledna 2024 se na naší škole odehrál nezapomenutelný Projektový den zaměřený na posílení jazykových, řečových dovedností a podporu čtenářské gramotnosti. Celá akce trvala pět hodin a byla plná vzrušujících úkolů a záhad. Žáci prvních ročníků, konkrétně D1, E1, I11 a I12, se zapojili do projektového dne s nadšením a odhodláním.

První čtyři hodiny byly věnovány střídání stanovišť, kde na žáky čekaly různorodé úkoly. Práce s textem, znalostní kvízy a rozšiřování slovní zásoby byly pouze některé z výzev, jimž čelily jednotlivé třídy. Každý úkol vedl k odemknutí další indicie, přičemž nalezení odpovědí bylo klíčové pro úspěch v této poutavé hře.

Spojujícím prvkem celého dne se nakonec ukázala být „kouzelnická kniha“ od J. K. Rowlingové – Harry Potter. Každá třída měla za úkol vyluštit indicie, jež je dovedly ke konkrétní knize výše zmíněné autorky (Kámen mudrců, Tajemná komnata, Vězeň z Azkabanu, Relikvie smrti). Tímto originálním způsobem se žáci naučili pracovat ve skupinách, zkoumali a řešili problémy, a zároveň si prohlubovali svou znalost českého jazyka a literatury.

Odměněni byli všichni zúčastnění, a to nejen za správné odpovědi, ale i za rychlost v úsudcích a efektivní práci ve skupinách. Na pomyslných stupních vítězů se umístili následovně: čtvrté místo I12, třetí místo I11, druhé místo D1 a první místo získala E1. Jejich úsilí a týmová práce byly oceněny v průběhu slavnostního vyhlášení vítězů.

Celkově vzato byl Projektový den nejen poučný, ale i zábavný. Gratulujeme všem řešitelům, jsme rádi za jejich snahu a důvtip, kterými přispěli k úspěchu této akce. Doufáme, že si všichni, žáci i učitelé, užili tento den plný výzev a nových poznatků.