Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Život ve škole > Advent 2021 na DM

Advent 2021 na DMDatum konání:
21.12.2021

Přípravy na Vánoce začaly na domově mládeže už v polovině listopadu vycházkami do přírody za účelem sběru přírodnin, které byly použity při výrobě adventní výzdoby. Vychovatelky postupně s ubytovanými vytvářely adventní věnce a zdobily stromečky a větvičky. Došlo i na vlastnoručně vystříhanou papírovou výzdobu oken denních místností a dveří pokojů.

S prvními dny prosince zavoněl domov mládeže vůní pečeného i nepečeného cukroví podle receptů maminek a babiček. Proběhla soutěž o nejlépe vyzdobený pokoj. Ze třinácti zúčastněných si odnesli vítězství chlapci z pokoje číslo 85. Hned za nimi se umístila děvčata z čísla 9 a opět chlapci z čísla 34 a 87. V průběhu předvánočních týdnů vychovatelé hovořili s dívkami i chlapci o starých vánočních tradicích a zvycích.

Advent vyvrcholil společnou štědrovečerní večeří se svíčkami, rozsvíceným stromkem a koledami. Při této příležitosti všichni dostali jako dárek tašku s vánoční nadílkou. Sváteční chvíle někteří zakončili procházkou na Staré náměstí, které bylo nádherně nasvícené.