Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Student > Výhody pro žáky a studenty > Microsoft Azure Dev Tools for Teaching

Microsoft Azure Dev Tools for TeachingMicrosoft Azure Dev Tools for Teaching (dříve Microsoft Imagine Premium, popř. Microsoft DreamSpark Premium) je licenční program, v rámci kterého mohou žáci a studenti školy bezplatně používat vybraný software od firmy Microsoft. Software lze užívat k činnostem souvisejícím s výukou a ke studijním nekomerčním účelům. Licence na ziskané produkty je trvalá (tj. získaná licence zůstává v platnosti i po ukončení školy), ale je nutno dodržet výše zmíněné podmínky licence.

Podrobnější informace naleznete na oficiálních webových stránkách programu Microsoft Azure Dev Tools for Teaching. V rámci  tohoto programu jsou dostupné například operační systémy (např. Windows, Windows Server) a vývojářské nástroje (např. Visual Studio, Access, SQL Server, Exchange, Visio). Kancelářské aplikace jako Word nebo Excel v nabídce nejsou. Ty jsou zahrnuty v nabídce programu Office 365.  

Jak získat licenci:

Zájemci o získání licencí se zaregistrují pomocí svého školního emailu na vstupní stránce programu, a následně v sekci Education - Software jsou k dispozici ke stažení příslušné produkty a licenční klíče (licenční klíč je svázán vždy s osobou, která si jej vyžádala a jeho zneužití povede k deaktivaci licencí).

Původní portál programu Imagine již nabízí pouze nástroje některých dalších vybraných společností a je dostupný na původní domovské stránce programu.

V případě dotazů či problémů v souvislosti s programem se obraťte na Ing. Zdeňka Žabu [email protected]

Azuredevft.png