Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Projekty > JA Studentská Firma

JA Studentská FirmaNa škole probíhá výuka formou kroužku pro třetí ročníky od roku 2016. Zapojit se může kdokoliv ze žáků, kdo má zájem, zkusit si podnikání. Žáci fungují jako skutečná firma. V prvním kroku firmu založí, dohodnou se na vkladu a předmětu podnikání. Dále si rozdělí funkce a s tím i související povinnosti. Dalšími kroky je  průzkum trhu, vývoj  a výroba výrobku, propagace a prodej, v závěru roku potom vyhodnocení podnikání (závěrečná zpráva i celkové zhodnocení každého studenta). Po absolvování výukového programu mohou žáci přistoupit ke zkoušce z podnikatelských dovedností a získat mezinárodně uznávaný Certifikát podnikatelských dovedností. Žáci jsou vedeny i k etice podnikání a sociální pomoci ve sféře, kterou si vyberou.

Žáci, aniž by si to uvědomovali, se zábavnou formou učí spolupracovat v týmu, komunikovat, rozhodovat a nést zodpovědnost.

A co je rozhodující? Jedinečná příležitost vyzkoušet si podnikání na nečisto, to nemá rozhodně každý.

 

JA Studentská Firma ročník 2016/2017

  • JA firma SIT UP

Byla složená ze studentů VOŠ, obor logistika  a  vyrobila multifunkční lavičku, prototyp byl vystaven na veletrhu JA firem  v Praze. Lavička se velmi líbila a firma dostala mnoho podnětu na zdokonalení svého produktu. Firma pracovala pod vedením Mgr. Lenky Čížové.

  • JA firma  TECHNOLOGY HEADSET  COMPANY

Firmu tvořili žáci třetího ročníku oboru Provoz a ekonomika dopravy  a vytvořili výrobek s názvem Vychytávka na sluchátka. Na veletrhu firem prodali mnoho výrobků a jako první a jediná firma měla i pokladnu na elektronickou evidenci tržeb. Tato pokladna upoutala velkou  pozornost. Firmu THC vedla Ing. Jaroslava Knířová.

V tomto prvním roce jsme nezískali žádné ocenění, ale nabité  zkušeností byly k nezaplacení.