Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Student > Kroužky > Studentská firma JA Czech

Studentská firma JA CzechBanner partnerská škola

 

„Práce v JA Studentské Firmě mě změnila, na začátku firmy jsem byla spíše plachým člověkem, a snažila jsem se nikde nevyčnívat. Musela jsem vyjít ze své komfortní zóny a kontaktovat média. Najednou jsem se bavila s lidmi, které jsem neznala. Velmi jsem se zdokonalila v českém jazyce, a i přes svoji ostýchavost jsem úspěšně zvládla výstup v regionální televizi. Tato reportáž byla mojí největší výzvou. Také mě překvapilo, že lze i přes sociální sítě efektivně propagovat výrobky a firmu, dříve jsem je používala pouze pro zábavu, která mi zabrala dost času. Zjistila jsem, že když se chce, tak jde všechno a všem budoucím JA Studentským Firmám bych chtěla říci, že nemusí mít obavy a vše se naučí." Adéla Kočí, 3DT Print, studentka VOŠ a SŠ technická, Česká Třebová.

JA Firma na naší škole pokračuje v úspěšné práci

Přesto, že letošní rok je pro všechny velmi náročný a výuka probíhá online, našli se žáci, kteří jsou ochotni dělat práci navíc a zapojit se do soutěží.

Již na podzim se tři týmy přihlásily do soutěže „Zlepšete dopravu s námi“. Tým Quatro VDA (žáci druhého ročníku) zaujali porotu prací „Bezpečnost úrovňových křížení na železnici“ a získali v celostátní soutěži  3. místo. Soutěžení je nadchlo natolik, že svůj nápad poslali i do projektu sociálních inovací SIR (Social Innovation Relay).

Mimo týmu Quatro VDA se do soutěže SIR zapojila JA firma  3D PRINT - žáci třídy I32 se svým skvělým nápadem 3D tisku součástek k rozbitým spotřebičům a tým Silniční jezdci - žákyně třídy D4, které se soustředily na problém mikrospánku za volantem. Týmy čeká práce na rozpracování nápadu, možná i proměny v reálný byznys a ještě přitom budou pomáhat ostatním. Pomáhat jim budou mentoři z praxe a učitelka odborných předmětů na naší škole Jaroslava Knířová.

Letos slavíme zatím obrovský úspěch, protože všechny tři týmy se dostaly do finále soutěže SIRu mezi 10 nejlepších týmů z České republiky. Takový úspěch naše škola ještě nikdy nedosáhla. Do finále SIRu se poprvé v minulém roce probojovala firma Louťáci a skončila na krásném 3. místě.

Letos máme ve finále 3 týmy, tak snad získáme i medaili. 

Odkaz na rozhovor - Pardubický rozhlas ze dne 16. 2. 2021 8:40 hod.

Za JA Firmu J. Knířová

Sbírka JA Firmy 3DT PRINT​ na podporu postižené vrstevnice

Žáci Vyšší odborné školy a Střední školy technické Česká Třebová založili v tomto školním roce JA firmu s názvem 3DT PRINT. V rámci firmy se učí základům podnikání. Současně přichází i na to, že každá firma by měla být přínosem i pro své okolí. Pomoci tam, kde je třeba. A proto také přišli s nápadem pomoci své vrstevnici Veronice Šrámkové formou sbírky na její hipoterapii.  

Reportáž v televizi OIK

Odkaz na stránky eshopu studenstké firmy 3DPT.

Za JA Firmu J. Knířová

JA Czech